Zakaz imprez masowych przedłużony.Fot. Wikipedia.org/Kancelaria Premiera/domena publiczna

Rząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedy

Zakaz, który dotyczy większości Polaków, właśnie został przedłużony. Konsekwencje decyzji rządu poniesie niejedna branża.

Zakaz przedłużony przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego odbije się na wielu polskich branżach, które liczyły na szybki powrót do normalności. Niestety, nie podano terminu wygaśnięcia nowelizacji rozporządzenia. Według wcześniejszych zapowiedzi taki stan może potrwać nawet kilkanaście miesięcy.

Dramatyczne sceny na Bałtyku. Pilna akcja ratowników, ruszył helikopter i 6 jednostekDramatyczne sceny na Bałtyku. Pilna akcja ratowników, ruszył helikopter i 6 jednostekCzytaj dalej

Zakaz uderzy w turystów

Zakaz, który stał się obiektem licznych kontrowersji, dotyczy przede wszystkim zgromadzeń publicznych. Ministerialne przedłużenie dogłębnie odbije się na całej branży eventowej, bowiem zakaz dotyka nie tylko organizatorów manifestacji, ale i imprez masowych. Minister Szumowski argumentuje swoją decyzję obawami o potencjalnie nieprzestrzeganie zasad rygoru sanitarnego i dystansowania społecznego. Zakaz jeszcze dobitniej podsumował Mariusz Kamiński, szef MSWiA podając przykład publicznych manifestacji, które zdaniem ministra działają na analogicznych zasadach jak imprezy masowe.

– Jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich obywateli. Uczestnicy manifestacji trafiają do komunikacji publicznej, spotykają się ze znajomymi, idą do pracy. Nie możemy pozwolić, aby kluczowy element walki z pandemią uległ poluzowaniu – powiedział podczas konferencji Kamiński.

Zakaz imprez masowych przedłużony

Z kolei minister Szumowski postanowił powołać się na przykład z Azji, a dokładniej z Korei Południowej, gdzie poluzowano zakaz dotyczący organizacji festiwali i imprez masowych. Co ciekawe, do niedawna chodziły plotki, jakoby Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju była zwolenniczą szybszego znoszenia obostrzeń. Jej zdaniem powinno się zacząć od imprez do 50 osób. Jednak szef resortu zdrowia ma inne zdanie na ten temat.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Ważna deklaracja premiera ws. zamkniętych granic. Słowa, na które wielu czekało
2. Pandemia wpłynęła też na sprawy związane z L4. Zmieniło się kilka istotnych dla pracowników kwestii

– Jak widzieliśmy ostatnio w Seulu, wystarczy 1 osoba, żeby zarazić 100. Organizowanie zgromadzeń i imprez oznacza ryzyko dla wszystkich uczestników. Chcielibyśmy, aby Polska jak najszybciej wróciła do normalności, w związku z tym utrzymanie reżimu sanitarnego i utrzymanie epidemii w ryzach leży w interesie nas wszystkich – argumentował Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że adoptują 6-letnią sierotę. Nie wiedzieli jak wielki błąd popełnili, prawda okazała się porażająca
  2. Właściciele dali golden retrieverowi niespotykany prezent. Reakcja psa zachwyca
  3. Sprawdzili ceny noclegów w Polsce na wakacje. Wielkie zaskoczenie dla turystów
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Dawid Kubacki zdradził swoją tajemnicę. Wyznał, jak trenował w domu i żartuje na temat małżeństwa

Źródło: PIKIO

Następny artykuł