Zakaz picia napojów wysokoprocentowychunsplash.com Siyuan

Całkowity zakaz spożywania napojów wyskokowych w lokalach gastronomicznych. Co myślicie?

Zakaz picia napojów wyskokowych w miejscach takich jak restauracje czy puby dla wielu byłby ciosem, inni byliby zachwyceni. Jakie jest wasze zdanie? Powinien pojawić się taki zakaz?

Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych obowiązuje już od dawna, a mimo to nadal zdarza się, że jest ignorowany przez niektóre osoby. Dla amatorów picia poza domem wyjściem pozostają bary, puby i knajpy, gdzie można raczyć się wszelkimi trunkami. Zdarza się nawet, że niektórzy ludzie zamawiają tylko niewielką przekąskę, aby móc siedzieć w lokalu do woli, popijając piwo lub coś mocniejszego. Bywa, że zabawa w gronie przyjaciół wymyka się spod kontroli, a towarzystwo robi się nieznośne. Zdarza wam się doświadczać podobnych sytuacji?

Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranieGigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranieCzytaj dalej

Zakaz picia alkoholu w restauracjach - kto za?

Lokale gastronomiczne są niemal obowiązkowym podpunktem każdej wycieczki czy wizyty w większym mieście. Nic dziwnego - niemal każdy region oferuje charakterystyczne przysmaki, których nie skosztujemy nigdzie indziej. Lokalne przysmaki zawsze przyciągają tłumy, a jak wiadomo, niektórzy nie wyobrażają sobie siedzenia przy posiłku bez kapki ulubionego trunku. Kieliszek czerwonego wina czy kolorowy drink jest doskonałym uzupełnieniem smaku części dań.

Niestety, zdarza się, że wizyta w knajpie jest tylko pretekstem do zamawiania coraz większych ilości alkoholu. Przy następnych osuszonych kieliszkach lub kuflach łatwo stracić wyczucie, a grupa może zacząć zachowywać się głośno lub niegrzecznie. Takie sytuacje potrafią zepsuć rodzinny wypad na miasto, romantyczną randkę czy relaks po pracy pracy przy wyśmienitym posiłku. Często zachowanie gości psuje też reputację lokalu, który może być później utożsamiany z gwarem lub brakiem kultury.

Dzisiaj grzeje: 1. Władze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotu
2. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej
3. Martyna Wojciechowska świadkiem dramatu. Podróżniczka pokazała wszystko w sieci

Stąd nasze pytanie: czy uważacie, że w lokalach gastronomicznych powinien zostać wprowadzony całkowity zakaz spożywania alkoholu? Przeszkadza wam, gdy ktoś pije napoje wysokoprocentowe w knajpach czy wręcz przeciwnie, sami lubicie kieliszek czegoś mocniejszego podczas spożywania posiłku? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka ważyła ponad 22 kilogramy. Przeszła niesamowitą metamorfozę dzięki ludziom o dobrych sercach
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

Następny artykuł