zabytki piramidaFot. Wikipedia.org/mzopw

Najstarsza piramida w Polsce skrywa przerażającą tajemnicę. Aż ciarki przechodzą po ciele

Zabytki w naszym kraju są wyjątkowo różnorodne. Ze względu na burzliwą historię tych terenów, odkryć można w Polsce wiele fascynujących obiektów. Najbardziej tajemnicza i niepokojąca jest jednak przeszłość najstarszej piramidy.

Zabytki zwykle cieszą nie tylko oko przeciętnego turysty, ale także dostarczają mu informacji o dawnych czasach. Na terenie Polski wiąże się to często z niezwykle burzliwymi okresami, jednak są również obiekty, które pozornie zupełnie tu nie pasują. Z pewnością wiele osób nie miało pojęcia, że na Mazurach znaleźć można piramidę rodem z Egiptu.

Powstało nowe państwo na mapie świata. To niezwykła, rajska wyspaPowstało nowe państwo na mapie świata. To niezwykła, rajska wyspaCzytaj dalej

W niewielkiej wsi Rapa właśnie taki obiekt przyciaga wielu turystów oraz straszy miejscowych. Choć stożkowe budowle kojarzone są zwykle z Egiptem, w tym przypadku jego historia sięga początków XIX wieku. Wtedy okolicznymi terenami władał niezwykle bogaty Friedrich Heinrich von Fahrenheid i to z nim związana jest przerażająca historia najstarszej, polskiej piramidy.

Zabytki, jakich nie znajdzie się nigdzie indziej

Jak podają źródła, najstarsza piramida w Polsce, a jednocześnie główna atrakcja Mazur, powstała jako grobowiec rodzinny bogacza. Budowę zakończono w 1811 roku, lecz do tej pory jej jdokładna geneza nie została poznana. Jedna z teorii - ta najbardziej przyziemna, głosi, że sam pomysł Friedrich Heinrich von Fahrenheid przywiózł ze swojej podróży do Egiptu.

Rzekomo jego majątek miał być tak potężny, że podróżował po całym świecie, zbierał liczne dzieła sztuki, gromadził pomysły i później realizował je w Polsce. To jednak tylko jedna strona medalu. Druga jest o wiele bardziej mroczna, tajemnicza i przerażająca.

Przerażająca tajemnica piramidy w Rapie

Wśród miejscowych powstała legenda, zgodnie z którą historia piramidy jest niezwykle tragiczna. Rzekomo Friedrich Heinrich von Fahrenheid miał kupić na aukcji w Berlinie posążek Anubisa - egipskiego boga. Podobno przez dotknięcie przedmiotu, można było na siebie sprowadzić klątwę, co miała zrobić córka bogacza - mała Ninette.

Zaledwie kilka dni po dotknięciu figurki, zgodnie z legendą, zachorowała na szkarlatynę. Choroby niczym nie dało się zwalczyć, a dziecko w niezwykłych męczarniaj niestety zmarło. Za sprawą tej tragedii zrozpaczony ojciec miał zdecydować się na budowę piramidy, w której złożył ciało ukochanego dziecka. Jeśli ufać tej wersji, malutkie ciało w nienaruszonej formie ukryte tam jest po dziś dzień, skrywając mroczną prawdę o niezwykłym zabytku.

zabytki piramida polska
Źródło: Instagram/dodzillka

zabytki piramida polska
Źródło: Fot. Instagram/atlasobscura

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miało mieszkać tam milion osób, a nie ma nikogo. Nowoczesne miasto duchów przeraża
  2. Idealna praca dla miłośnika podróży. 180 tys. zł i darmowa podróż dookoła świata
  3. Przejazd trwa 7 dni, do pokonania jest 9 tysięcy kilometrów. Niewielu decyduje się kupić bilety
  4. Wioska jak z bajki istnieje! Nie ma tam żadnych dróg i samochodów, tylko cisza i spokój
  5. Ciche i spokojne pustkowie tylko dla Ciebie? Bezludna wyspa w Polsce jest na sprzedaż
  6. Jeden z najpiękniejszych basenów świata znajduje się w Polsce. Jego wygląd jest niesamowity

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł