zabytkiinstagram.com/sable.island

Prawie nikt nie wie. Na ścianie popularnej świątyni ukryte są bardzo niemoralne sceny

Zabytki kultu religijnego w Indiach znacznie różnią się od tych znanych z Europy. Ściany świątyń zdobią liczne płaskorzeźby, a w tym przypadku są one szczególnie zaskakujące. Artysta umieścił bowiem sceny znane z Kamasutry.

Zabytki z dalekiego wschodu zachwycają nie tylko fantazyjną formą, ale też zdobieniami. Niewielkie miasteczko Khajuraho położone w środkowych Indiach jest niezwykle popularne wśród turystów ze względu na świątynie, które się tam znajdują. Każdego roku zjeżdżają tam tysiące osób z całego świata, by podziwiać te osobliwe budowle. Na ścianach jednej z nich znalazły się sceny, które nie jedną osobę przyprawią o rumieniec na twarzy. Nawet jak na dzisiejsze standardy, sceny przedstawiające grupy ludzi w miłosnych uniesieniach są niezwykle śmiałe.

Katastrofa samolotu pasażerskiego. Na pokładzie były dziesiątki osóbKatastrofa samolotu pasażerskiego. Na pokładzie były dziesiątki osóbCzytaj dalej

Świątynię zbudowano z piaskowca, który jest świetnym materiałem dla rzeźbiarzy. Artysta pracujący w tym miejscu wykazał się niezwykłym kunsztem, a jego dzieło przetrwało do dziś w znakomitym stanie. W całej miejscowości znajdowało się aż 80 świątyń, które powstawały od IX do XII wieku, jednak do naszych czasów przetrwało jedynie 20 z nich. W 1986 roku zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Wielu turystów, którzy nigdy w niej nie byli, nie mają pojęcia o tym, jak śmiałe figury znajdują się na ścianach.

Zabytki z instrukcją

Na kilku różnych budynkach znaleźć można sceny przedstawiające orgie i przeróżne pozycje proponowane przez Kamasutrę. Jest to związane ze specyficznym odłamem hinduizmu, którego wyznawcy wierzyli, że połączenie z bogami jest możliwe poprzez akt miłosny. W Khajuraho sex nie był tematem tabu, wręcz przeciwnie. Płaskorzeźby stanowiły inspirację dla ludzi szukających mistycznego połączenia z bóstwem. Skomplikowane układy nie ograniczyły się tylko do ludzi. Szokujący może być fakt, że w kilku miejscach widoczne są również zwierzęta biorące czynny udział w akcie.

zabytki

Fot. instagram.com/@voyagesreveurs

zabytki

Fot. pixabay.com/baluda

zabytki

Fot. pixabay.com/trapuzarra

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Dagmara Kaźmierska odejdzie z ”Królowych życia”? Nie podejrzewała, jak sława wpłynie na jej życie
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
  5. Powiedzieli Ci, żebyś odsłonił okno w samolocie przed startem? Mieli bardzo ważny powód
  6. Skandal na lotnisku. Boleśnie upokorzono pasażerki, wszystko przez ich wygląd
  7. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł