zabytki kościół z kościFot. Facebooko/Ruben Willaert bvba

Tragiczne odkrycie w europejskim kościele, nikt nie wiedział. Ściana z ludzkich kości

Zabytki często skrywają tajemnice, o których nikt nie wie przez długie lata. Gdy jednak w końcu wyjdą na jaw, budzą grozę i przerażenie. Właśnie tak jest w przypadku tego kościoła.

Zabytki fascynują turystów swoją historią, pięknem oraz aurą tajemnicy, którą się otaczają. Przebywanie w miejscu, w którym kilkaset lat temu działo się coś niezwykłego, jest wyjątkowym przeżyciem. Niestety czasem to, do czego tam dochodziło, mrozi krew w żyłach i naprawdę przeraża.

Ogromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyjeOgromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyjeCzytaj dalej

Zabytki czasem skrywają mroczną historię

Do wyjątkowo makabrycznego odkrycia doszło teraz w jednym z kościołów w Belgii. Naukowcy odkryli tam ścianę, która w całości wybudowana została z ludzkich kości. O sytuacji poinformowała Brussels Times.

Odkrycia dokonano w mieście Gandawa, położonym we wschodniej Flandrii. Kościół, który skrywał tajemnicę, to katedra Świętego Bawona. Jak ustalili naukowcy, ścianę wykonano z ludzkich piszczeli oraz kości udowych. Wszystkie wyrwy w budowie zapełniono ludzkimi czaszkami. Szczątków, które tam odnaleziono, jest naprawdę wiele. Szacuje się, że obiekt może mieć nawet ponad 300 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Najwyższy alarm w europejskim mieście. Gigantyczne zagrożenie koronawirusem
2. Ogromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłat

Naukowcy podjęli się próby ustalenia pochodzenia kości. Przypuszczają, że makabryczny budulec został wzięty z przykatedralnego cmentarza. Mogło się tam skończyć już miejsce na kolejne groby, szczątki więc zaczęto formować jako ścianę. Choć jeszcze nie potwierdzono tego szczegółowymi badaniami, szacuje się, że kości mogą być nawet o 200 lat starsze, niż sama budowla kościoła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta ważyła 490 kilogramów. Wydarzyło się najgorsze, zdjęcia odbierają mowę
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Ignorancja turystów wkroczyła na nowy poziom. Weszli na dach, internauci nie mają litości
  4. KPN ostrzega turystów. Ogromne niebezpieczeństwo, ogłoszono zakaz wstępu
  5. Poklepał celnika po plecach, bardzo gorzko pożałował. Tysiące osób żądało uwolnienia, międzynarodowy skandal
  6. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"

Źródło: Interia

Następny artykuł