zabytki zamek z bajkiFot. Pixabay.com/jplenio

Zamek jak z bajki i to dosłownie. Na ekranach oglądają go miliony, choć wielu nawet nie wie

Zabytki często są inspiracją dla twórców. Zdarza im się przenosić budowle do fikcyjnego świata, który jest nie mniej zachwycający, niż ten prawdziwy.

Zabytki rozsiane po całym świecie z zasady są chętnie odwiedzane przez turystów. Fascynuje nas ich historia oraz piękno, a czasem przyciągają również ich mroczne tajemnice z dawnych lat. Najpiękniejsze z nich jednak bywają również inspiracją dla wielkich twórców.

Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]Czytaj dalej

Często oglądając bajki nawet nie podejrzewamy, że miejsca, które widzimy w rysunkowej formie, są odwzorowaniami prawdziwych atrakcji turystycznych. Tak jest właśnie w przypadku niezwykle popularnego zamku Neuschwanstein.

Niemiecki "zamek jak z bajki"

Neuschwanstein znajduje się w południowej Bawarii w Niemczech, niedaleko granicy z Austrią. Wygląda przepięknie i robi niesamowite wrażenie, dzięki czemu cieszy się popularnością wśród turystów.

Budowa tego wyjątkowego zabytku rozpoczęła się w 1869 roku. Jest to najsłynniejszy zamek Ludwika II, do którego każdego roku przyjeżdża ponad milion podróżników. Powszechnie nazywany jest "zamkiem z bajki" i nie jest to nazwa przypadkowa. To właśnie na nim inspirowała się ekipa Disney'a.

Fascynuje twórców bajek

Jak się okazuje, zamek ten jest tak niezwykły, że wydostał się z realnego świata i zagościł również w krainie bajek i baśni. Właśnie na tej budowli wzorowali się bowiem artyści, który pracowali nad czołówką Disney'a.

To właśnie jego zarys widać na wejściu pod każdą, wspaniałą bajką, które oglądają miliony dzieci i dorosłych z całego świata. Co więcej w bardzo podobnym zamku mieszkała również "Śpiąca Królewna", niewykluczone więc, że i w tym przypadku doszło do lekkiej inspiracji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8-letnia dziewczynka zmarła… ze starości. Powód jest wyjątkowo rzadki
  2. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

Źródło: Wikipedia/Empik

Następny artykuł