zabytki malborkpixabay.com/Spacermistrz

Zamek w Malborku zna każdy. Jego mroczna historia intryguje, legendy wywołują ciarki

Zabytki w Polsce to wiele naprawdę cudownych budowli, które stanowią integralną część naszego kraju. Zamek w Malborku jest jedną z najbardziej znanych.

Zabytki w naszym kraju odwiedzane są przez miliony turystów. Jeśli zrobilibyśmy sondę na temat najpopularniejszych tego typu budowli w Polsce, wiele osób na podium zapewne umieściłoby krzyżacki Zamek w Malborku. Podróżni są nim zachwyceni.

Zdjęcie polskiej turystki jest hitem sieci. Nikt nie wie, jaki miała plan, niewiarygodneZdjęcie polskiej turystki jest hitem sieci. Nikt nie wie, jaki miała plan, niewiarygodneCzytaj dalej

Wzniesiona w kilku etapach od 1280 do II połowy XV wieku przez zakon krzyżacki budowla skrywa w sobie wiele historii i sekretów, które intrygują zwiedzających i turystów. Niewiele osób wie, że wedle miejscowej legendy, na terenie zamku mieszkają dwaj rycerze z głowami trzymanymi pod pachami. Głowy te stracili w jednej z bitew. Mężczyźni mają strzec wejścia do tajemniczego pomieszczenia, w którym ukryte mają być skarby zbierane przez Krzyżaków.

Zabytki przyciągają ciekawymi historiami

Rycerzom ma towarzyszyć również bezgłowy koń, który raz w roku, w noc sylwestrową, wybiega poza teren dziedzińca i obiega zamek dookoła trzykrotnie galopem. Po tej przebieżce koń wraca do tunelu i na kolejne dwanaście miesięcy zamyka się w podziemnych komnatach.

Duchy mają mieszkać również w podziemnych lochach. Wiele z nich miało być widziane w okolicy "kręconych schodów", do których zwykle nie mają dostępu zwykli turyści. W zamku znajduje się także tajemniczy korytarz, przez który boją się przejść psy.

Według miejscowych w podziemiach zamku znajduje się tajemniczy tunel, który ma rzekomo łączyć zamek z Nowym Stawem. Warto wspomnieć, że oba miejsca dzieli aż 11 kilometrów. Przejście miało zostać wykonane na wypadek, gdyby obrońcy zamku znaleźli się w opresji i musieli szybko się z niego wydostać. Nikt jednak jak dotąd nie odnalazł drogi do rzekomego tunelu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczycielka kazała uczniom zrobić sobie zdjęcia. W życiu nie spodziewali się, do czego je wykorzysta
  2. Objawy mogące świadczyć o poważnej chorobie. Nie warto ich lekceważyć
  3. Pierwszy raz od 20 lat. Australijczycy nie mogą uwierzyć, pogoda znów daje im popalić
  4. Pasażerowie PKP się ucieszą. Mają wejść w życie rewolucyjne zmiany, na które Polacy czekali od dawna
  5. Mieszkańcy w Indiach nie mogli uwierzyć. Odkręcili wodę, a gdy spróbowali "wody" z kranu, aż się zachwiali
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

źródło: turystyka.wp.pl

Następny artykuł