zabytki widzieliście zamekFot. wikimedia.commons/ Poconaco/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Byliście w zamku w Mosznej? Wygląda jak z bajki

Zabytki takie jak ten, robią ogromne wrażenie. Zamek w Mosznej przypomina twierdzę z bajki. To jedna z najpopularniejszych warowni w Polsce, a turyści co tłumnie ją odwiedzają. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać ten zabytek? Jeśli nie, powinniście nadrobić zaległości i właśnie w tym kierunku udać się podczas najbliższego urlopu.

Zabytki jak Zamek w Mosznej są jedyne w swoim rodzaju. Co roku mnóstwo Polaków wybiera się zwiedzać piękno tego pałacu, który przypomina obiekt z bajki. Spacer po jego komnatach może przenieść was do fantastycznej krainy. W parku wysadzonym 300-letnimi drzewami natomiast można poczuć prawdziwy relaks. Idealny kierunek na weekendowy wyjazd z rodziną.

RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyściRMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyściCzytaj dalej

Zabytki takie jak różnego rodzaju twierdze to wspaniała atrakcja. Polska może pochwalić się wieloma pięknymi twierdzami. Oczywiście do najpopularniejszych należy z pewnością Zamek w Malborku, jednak w naszym kraju można znaleźć wiele innych ciekawych i pięknych obiektów. Jednym z najlepszych przykładów jest właśnie Pałac w Mosznej, który śmiało pasowałby do scenerii bajki lub filmu fantastycznego.

Piękne zabytki w Polsce. Pałac w Mosznej.

Takie zabytki jak Pałac w Mosznej to prawdziwe perły. Twierdza składa się z 365 pomieszczeń oraz 99 wież i wieżyczek. Wokół tej imponującej budowli rodem z bajki rozciąga się malowniczy park, którego powierzchnia wynosi około 100 hektarów. Gęsto rosnące dęby i lipy, których wiek szacuje się na około 300 lat, imitują mały las u podnóża zamku.

Niestety zabytki często narażone są na wiele niebezpieczeństw. W Pałacu w Mosznej w 1896 roku wybuchł duży pożar, który doprowadził do zniszczenia części twierdzy. Po tym przykrym zdarzeniu rozpoczęła się przebudowa warowni i tak między innymi w 1900 roku powstało wschodnie skrzydło utrzymane w stylu neogotyckim wraz z oranżerią. Na szczęście podczas wojen na pałac nie spadła żadna bomba.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie zapadła decyzja w sprawie drugiego lockdownu. Wielu łapie się zza głowy po wieściach za granicy
2. Niższe emerytury dla setek tysięcy Polek i Polaków. Ile dokładnie stracą?
3. Skandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersuje

Widzieliście kiedyś Pałac w Mosznej? Jeśli marzycie o zdjęciu w bajkowej scenerii, powinniście wybrać się tam w trakcie weekendu. Dajcie znać w komentarzach na Facebooku pod tym artykułem i opiszcie swoje najwspanialsze wspomnienia z wyjazdu. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o charakterystycznej górze – znacie jej nazwę?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  2. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Dramat w Łodzi. 45-latek pod wpływem wyrzucił psa do kontenera na śmieci. Tłumaczy, że miał ważny powód

Następny artykuł