Wyspy KokosoweFot. flickr.com/ paullymac/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Na wyspach mieszka tylko 600 osób, a są rajem na ziemi. Idealne miejsce na wakacje

Wyspy rozrzucone na oceanach zwykle mają charakter wulkaniczny lub są atolami powstałymi na rafie koralowej. W każdym przypadku będziemy mieli co podziwiać, jednak te drugie oferują wyjątkowe atrakcje.

Wyspy Kokosowe, choć położone daleko od Polski, są dla nas dostępne. Znajdują się na Oceanie Indyjskim i przynależą do Australii. Na dwóch maleńkich atolach o łącznej powierzchni ok. 14 km kw. znajdziemy nawet lotnisko. Jedna trzecia mieszkańców skupiona jest w stolicy West Island, a ogólna liczba ludności wynosi zaledwie 600 osób. Dobrą wiadomością jest także to, że turystów również spotkamy tam niewielu.

Chiny zdecydowały? Zmieni się życie milionów ludzi. Świat przeciera oczy i nie wierzyChiny zdecydowały? Zmieni się życie milionów ludzi. Świat przeciera oczy i nie wierzyCzytaj dalej

Wyspy Kokosowe to raj na ziemi

Wyspy mają charakter tropikalny, a temperatury przez cały rok wahają się w okolicach 27 st. C. Powietrze jest bardzo wilgotne. Do tego dużym atutem jest drobny biały piasek i lazurowa woda o temperaturze zbliżonej do temperatury powietrza. Oprócz wygrzewania się w słońcu i pływania w przejrzystej wodzie można zaobserwować liczne gatunki zwierząt, co docenił sam Karol Darwin, twórca teorii ewolucji.

Z racji przynależności terytorialnej do Australii, walutą jest dolar australijski, a językiem urzędowym angielski. Mieszkańcy mówią też po malajsku. Główną religią jest islam, ale mieszkają tam również wyznawcy chrześcijaństwa. Turystyka dopiero się rozwija, a głównym zajęciem tamtejszej ludności jest uprawa palm kokosowych, od których wzięła się nazwa. Pierwsza osada powstała dopiero w 1826 r.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec taniej linii lotniczej. Zbankrutowała, nic się już nie da zrobić
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Na wyspach trudno się nudzić. Na turystów czekają wycieczki motorówką, surfowanie, nurkowanie, a nawet golf. Miłośnicy przyrody mogą tam zobaczyć wiele roślin tropikalnych, rafy koralowe, zachwyca też ogromna różnorodność ptaków morskich. Warto odwiedzić tamtejszy Pulu Keeling National Park. Na wyjazd polecane są miesiące od września do grudnia, ponieważ wtedy jest najmniejsze ryzyko wystąpienia opadów deszczu.

wyspy

Fot. Wyspy Kokosowe z lotu ptaka/ wikipedia.org/PalawanOz/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Awantura w lokalu wyborczym. "Pomocnik dziennikarza TVP nie chciał się wylegitymować"
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestet
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: National Geographic

Następny artykuł