wyspy bora boraFot. Unsplash.com/Cosmic Timetraveler

Jednio z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Niewielu wie, jaką tajemnicę skrywa

Wyspy przyciągają turystów z całego świata, jedna z nich jest jednak wyjątkowa . To prawdziwy raj na ziemi, w którym wakacje są prawdziwym spełnieniem marzeń.

Wyspy potrafią zachwycić. Jest w nich element tajemnicy i niezwykłego klimatu, który tworzy odłączenie od stałego lądu. Do tego dochodzą niesamowite linie brzegowe, piaszczyste plaże oraz cudowne okoliczności przyrody, które przyciągają turystów z całego świata. Każda z nich jest wyjątkowa, jednak jednak szczególnie zaskarbiła sobie umiłowanie turystów.

Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcęNie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcęCzytaj dalej

Bora Bora to jedno z najpiękniejszejszych miejsc na całej Ziemi. Wielu turystów twierdzi, że dopiero tam można naprawdę uciec od wszystkich problemów i odpocząć tak, jak by się chciało. Przez cały rok panuje tam pogoda idealna, plaże są złote, a ocean idealnie szmaragdowy. Z pewnością nikt, kto się tam wybierze, nie będzie żałował.

Bora Bora to prawdziwy raj na ziemi

Wyspa ta zlokalizowana jest na Oceanie Spokojnym, a odkryta została w 1722 roku przez Jacoba Roggevena, który był żeglarzem. W 1777 roku zakotwiczył tam słynny odkrywca James Cook. Miejsce to skrywa jednak pewną tajemnicę - pierwszym europejczykiem, który tam zamieszkał, był James Connor. Znalazł on się tam w 1792 roku zupełnym przypadkiem - był rozbitkiem z wielorybniczego statku, o czym wielu ludzi oraz turystów - nawet tych, którzy tam dotarli - zupełnie nie ma pojęcia.

Po tej historii jednak nie został nawet ślad, a obecnie Bora Bora uważana jest za jeden z najsłynniejszych, turystycznych rajów na ziemi. Każdego roku odwiedzane jest przez około 250 tysięcy przyjezdnych. Miejsce to słynie zwłaszcza z goszczenia największych gwiazd tego świata - celebrytów, aktorów czy milionerów. Jednymi ze stałych gości jest m.in. Nicole Kidman czy Pierce Brosnan.

Wyspy podbijają serca turystów z całego świata

Z pewnością dla nikogo nie jest nowością, że Bora Bora to raj szczególnie dla osób, którym nie brakuje gotówki. Jeśli ma się nadmiar pieniędzy do wydania, tam z pewnością będzie na co je wydać. Najpopularniejszą możliwością jest wykupienie tzw. Canoe Breakfast. Bez wychodzenia z bungalowu dociera do nas na przepięknej, okwieconej łódce świeżutkie i pyszne śniadanie, pełne owoców, świeżo wyciskanych soków oraz ciast.

Cała powierzchnia tej wyspy to zaledwie około 38 kilometrów kwadratowych, a zamieszkuje ją jedynie 9000 stałych mieszkańców. Słyną oni na całym świecie ze swojej niezwykłej gościnności oraz życzliwości. W klimatycznych barach bardzo często dochodzi tam do integracji oraz wymiany wrażeń miedzy podróżnikami oraz miejscowymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za pięciozłotówkę możesz dostać fortunę. Sprawdź, czy masz ją w swoim portfelu
  2. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  3. 3 loty dziennie odwoływane w Polsce, 4,3 miliony turystów poszkodowanych. Można stracić cierpliwość
  4. Polskie miasto lata temu zamknęło punkt widokowy dla turystów. Teraz zapadła przełomowa decyzja, turyści mają powód do radości
  5. Kopią masowe groby dla zwierząt, które zginęły i ucierpiały w pożarach. Wiadomości z Australii wyciskają łzy
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł