wyspy świat zabytkifot. pixabay.com/antoinese0

Słynna rzeźba z Wysp Wielkanocnych została rozbita. Sprawca aresztowany

Wyspy Wielkanocnej nie trzeba nikomu przedstawiać. Słynie z niesamowitych rzeźb, które są rozpoznawalne na całym świecie. Jedna statua została ostatnio zniszczona.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Wyspy Wielkanocnej został zniszczony. Sprawca został aresztowany przez policję, władze chcą podjąć działania.

Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o WłoszechZ ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o WłoszechCzytaj dalej

Zabytek Wyspy Wielkanocnej zniszczony.

1 marca jedna ze słynnych rzeźb Wyspy Wielkanocnej została zniszczona. Mężczyzna wjechał w nią samochodem specjalnie sprowadzonym na wyspę, której jest stałym mieszkańcem. Teraz pojawiła się informacja, że sprawca został aresztowany.

W wyniku zdarzenia ucierpiała statua oraz podest na którym stała. Przyczyną wypadku prawdopodobnie była awaria systemu hamulcowego, przez którą kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z trasy i wjechał wprost na monument.

Po tym zdarzeniu władze wyspy planują wprowadzić zakaz poruszania się samochodów w pobliżu zabytków. Podobne prawo chciano bezskutecznie wprowadzić już osiem lat temu.

Ponad tysiącletnie posągi są wpisane na listę UNESCO i przyciągają na wyspę tysiące turystów. Do tej pory ich przeznaczenie nie jest do końca wyjaśnione i pozostaje zagadką dla badaczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące

Wyspa wielkanocna od lat zmaga się ze zbyt dużą ilością turystów, którzy niszczą zabytki i zachowują się nieodpowiednio. Żeby ograniczyć liczbę turystów, został wprowadzony między innymi obowiązek wizowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Asi z Chłopaków do wzięcia. Włos jeży się na głowie
  2. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne
  3. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  4. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  5. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  6. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy

źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł