wyspy krokodyli straszą turystówFot. Flickr.com/Squirrel Liu/CC BY-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Nikt nie chce latać na wyspę. Kiedyś doszło tam do strasznych rzeczy, dziś wszyscy się boją

Wyspy często skrywają tajemnice i mają swoją mroczną przeszłość. Podobnie jest w tym przypadku - turyści tam nie jeżdżą ze strachu, a lokalni pamiętają okropną historię z tego miejsca.

Wyspy zwykle kojarzą się podróżnikom na dwa sposoby: jako turystyczne raje o złotych plażach, gdzie odpoczywa się w cieniu palm lub jako tajemnicze i mroczne miejsca, które mogą skrywać skarby lub mroczne tajemnice. W przypadku Ramree, znajdującej się w Birmie, zdecydowanie jest to drugie rozwiązanie. Nazywana jest wyspą krokodyli, a jej historia wywołuje ciarki na plecach.

Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysuBilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysuCzytaj dalej

Są wyspy, których lepiej unikać

Ramree pełna jest krokodyli różańcowych, które naprawdę słusznie wywołują w ludziach respekt i lęk. Wyspa ta leży u wybrzeży stanu Rakhine w Birmie, lecz trudno opisać ją jako turystyczny raj. Dzikie zwierzęta stwarzają tam ogromne niebezpieczeństwo, jednak nad tym miejscem krąży zdaniem wielu również pewna "klątwa".

Wzięła się ona oczywiście z historii tego miejsca. Do przerażających zdarzeń doszło 19 lutego 1945 roku. Do tej pory miejscowi określają tamte wydarzenia jako "bitwę, którą wygrały krokodyle". Armia brytyjska wymusiła wtedy na japońskich żołnierzach wycofanie się na południe, a ci trafili na bagna.

Dzisiaj grzeje: 1. Setki turystów popełniają jeden błąd, a później gorzko żałują. Można stracić ogromne pieniądze
2. Galeria zagra na nosie zakazowi handlu. Ma sposób na jego ominięcie

Około 1000 uzbrojonych mężczyzn dostało się na wysepkę, gdzie dopadły ich krokodyle. Walka z bezwzględną naturą miała być wyjątkowo długa i zacięta, niestety jednak ludzie byli bez szans. Mimo broni, straty były ogromne. Wiadomości przekazywane przez źródła są rozbieżne - niektórzy mówią o 400 ocalałych, inni o zaledwie kilkudziesięciu. Śmierć w każdym razie poniosło tam wielu ludzi, a nad Ramree nadal wisi widmo tragedii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez lata więził ją w piwnicy, gwałcił i maltretował, a na piętrze wiódł normalne życie. Zdjęcia jej "więzienia" przyprawiają o ciarki
  2. Nasze mamy i babcie całe życie źle lepiły pierogi. Jest nowatorski, łatwiejszy i pyszniejszy sposób
  3. Najmroczniejszy zamek w Polsce, legenda przyprawia o ciarki. 13-latka miała w nim posunąć się do najgorszego
  4. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
  5. Szczyt zażenowania, na gorszego pasażera w samolocie nie można trafić. Prawdziwa męczarnia
  6. Polka wicemistrzynią świata. To już trzeci medal naszej reprezentantki

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł