Wyspy najniebezpieczniejsza wyspa wężyFot. Wikimedia.org/Prefeitura Municipal de Itanhaém/CC BY 2.5/https://creativecommons.org/licenses/by/2.5/deed.en

Turyści unikają jak ognia. Wyspa węży jest śmiertelnie niebezpieczna, rząd zabrania na nią pływać

Wyspy rozsiane po wodach na całym globie pozornie mogą wydawać się turystycznymi oazami. Niektóre z nich jednak są wyjątkowo niebezpieczne, a odwiedzanie ich może skończyć się tragicznie. Dokładnie tak jest z Ilha da Queimada Grande, czyli "wyspą węży".

Wyspy zwykle kojarzą nam się z gorącym, złotym piaskiem, bajkowym słońcem oraz kolorowymi drinkami, które pijemy, relaksując się pod palmami. Niestety jednak rzeczywistość jest o wiele mniej kolorowa i często ma dla podróżników przykre niespodzianki. Tak jest również w przypadku Ilha da Queimada Grande, która znajduje się u wybrzeży Brazylii. Ameryka Południowa nie jest ikoną bezpieczeństwa turystycznego, jednak wyspa węży jest szczególnie niebezpieczna, nawet jak na tamtejsze warunki.

Otwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniOtwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniCzytaj dalej

Nie wszystkie wyspy są turystycznymi oazami

Ilha da Queimada Grande nazywana jest wyspą węży i nie jest to wcale przenośnia czy żart. Żyją na niej żararaki wyspowe, które uważa się za jedne z najbardziej jadowitych gadów pełzających na całym świecie. Ich ugryzienie wiąże się z ogromnym ryzykiem dla zdrowia i życia człowieka, dlatego władze Brazylii podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu przebywania na wyspie.

Aby się tam dostać, trzeba mieć specjalne pozwolenie, które wyjątkowo trudno zdobyć. Co ciekawe, na Ilha da Queimada Grande znajduje się stara, opuszczona latarnia morska. Nie jest w użytku, a obecnie sprawia, że miejsce to wygląda jeszcze bardziej przerażająco i mrocznie. Z budynkiem wiąże się również pewna legenda.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

Gdy podpyta się miejscowych, chętnie opowiedzą o mrocznej historii opuszczonej latarni. Zgodnie z ich słowami, pracować w niej miał wiele lat temu latarnik. Zdecydował się do niej ściągnąć swoją rodzinę i wspólnie zamieszkali w jej wnętrzu. Wszystko było dobrze, do czasu, aż przez okna nagle wdarły się do środka dziesiątki węży. Gady miały zabić całą rodzinę i od tamtej pory oficjalnie przejęły władzę nad wyspą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda hitowych seriali z TVP, TVN i Polsatu nie żyje. Jej śmierć długo pozostawała tajemnicą
  2. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz
  3. 249 Polaków nie wpuszczono do samolotu. Banalny błąd, każdy powinien uważać na jeden szczegół
  4. Uczestnicy karnawału mogli zostać zarażeni. Kontaktu z 300 osobami poszukują zagraniczne władze
  5. Samolot z 200 osobami na pokładzie pilnie zawrócony. Piloci dostrzegli niebezpieczeństwo
  6. T. Lewandowski w wymownych słowach o polskim sporcie. "Koronawirus już dawno dopadł związek! Stałem się wrakiem"

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł