Wyspa u wybrzeży Irlandii zakupiona przez internet.Fot. Flickr.com/Michael Foley

Kupił wyspę przez telefon. Wcześniej widział posiadłość tylko na filmie

Wyspa kosztowała go kilkadziesiąt milionów, a widział ją wyłącznie na filmie. Do nietypowej transakcji doszło na WhatsApp'ie, a sam nabywca chce pozostać anonimowy.

Wyspa od lat 60. pozostaje bezludna, jednak dla osób ceniących sobie ciszę i spokój jest całkiem łakomym kąskiem. Niestety, jeśli któryś turysta znad Wisły już wypisywał czek na przeszło 24 mln zł i kontaktował się z notariuszem, musi odłożyć swoje plany na później. Horse Island ma już właściciela i nie zniechęciła go nawet pandemia koronawirusa.

Rząd zabrał głos. Są gotowi przywrócić dwa ograniczeniaRząd zabrał głos. Są gotowi przywrócić dwa ograniczeniaCzytaj dalej

Bezludna wyspa zakupiona przez WhatsApp'a

Jak podają dziennikarze Onetu, do nietypowej transakcji doszło jeszcze za czasów całkowitej blokady ruchu międzynarodowego. Anonimowy nabywca z Europy kontaktował się z biurem nieruchomości głównie za pośrednictwem popularnej aplikacji WhatsApp. Horse Island widział wyłącznie na filmach, a sama wyspa pozostawała niemałą tajemnicą aż do momentu zakupu.

Irlandzka wyspa Horse Island kosztowała ponad 5 mln funtów brytyjskich, czyli 24 mln złotych. Ma około 63 hektarów i leży tuż przy Schull w zachodnim Cork. W “najbardziej płodnych” momentach swojej historii Horse liczyła 137 mieszkańców (rok 1841), a od 1965 roku wyspa jest całkowicie bezludna. Nie wpływa to jednak na walory przyrodnicze irlandzkiego zakątka.

Irlandzka wyspa na wyłączność

Wyspa cieszy się posiadaniem naturalnych plaż, na których często wypoczywają foki. Co więcej, właściciel będzie mógł podziwiać pastwiska, dziką przyrodę, a także pozostałości po osadnikach z XIX wieku. Nie jest to jednak skansen wart przeszło 24 mln zł. W strategicznym punkcie znajduje się również ogromna posiadłość.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
2. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane

3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Jak informują dziennikarze Onetu, wyspa Horse Island oferuje również dom o łącznej powierzchni 420 metrów kwadratowych z sześcioma sypialniami oraz dwoma domkami gościnnymi z trzema sypialniami, dwa z dwiema i jedną z pojedynczym pokojem. Przyszli goście będą mieli za oknem prawdziwą ucztę dla oka, ponieważ u wybrzeży często pojawiają się delfiny. W tej kategorii z Horse mogą konkurować tylko Wyspy Kokosowe.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski przerwał urlop, wraca do pracy. Chodzi o rekord zarażeń w Polsce, ponad 600 osób
  2. Nie żyje były selekcjoner. Był legendą światowego sportu, pamiętały go miliony kibiców
  3. Dokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki Boskiej
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Córka Anny Jantar w ważnej sprawie pokazała znajdkę i jej dziecko. Zwróciła się z apelem do fanów

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł