wyspa blisko polskiFot. pixabay.com/ DelilanVan

Niesamowite miejsce, bardzo blisko Polski. Niewielu wie, że istnieje

Wyspa na morzu Bałtyckim, o której istnieniu nie każdy wie, chociaż jest największą wyspą naszych zachodnich sąsiadów. Leży bardzo blisko Polski, a zdjęcia wprawiają w zachwyt.

Wyspa Rugia ma ponad 900 kilometrów kwadratowych powierzchni, co czyni ją największą niemiecką wyspą. Leży zaledwie 100 km od Polski, a nie każdy w naszym kraju zdaje sobie sprawę z jej istnienia. Jest tam wiele do obejrzenia, a zdjęci wprawiają w zachwyt.

Rząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadłaRząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadłaCzytaj dalej

Największa wyspa Niemiec

Rugia jest największą co do wielkości wyspą Niemiec i z całą pewnością jest na niej co oglądać. Jest połączona mostem ze stałym lądem mostem w mieście Stralsund, który jest wpisany na listę UNESCO. To właśnie stamtąd najłatwiej się tam dostać.

Jedną z największych atrakcji Rugii jest Park Narodowy Jasmund, wpisany na listę UNESCO o nazwie "Pierwotne lasy bukowe Karpat i innych regionów Europy". Poza wspaniałymi lasami turystów zachwycają tam niezwykłe kredowe klify, które są inspiracją również dla artystów, między innymi romantycznego malarza Caspara Davida Friedricha, którego dzieło "Skały kredowe na Rugii" można obejrzeć w muzeum w Zurychu.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
3. Rodzice uczniów wykupują jeden kluczowy produkt, ceny drastycznie idą w górę. Albo kupisz teraz, albo później wydasz fortunę

Większość plaż na Rugii jest kamienista, jednak osoby, które planują leniwy wypoczynek nad wodą też mają gdzie się wybrać. Turyści najczęściej wybierają plaże Juliusruh, Glowe, Ostseebad Binz, Ostseebad Sellin, Ostseebad Baabe i Ostseebad Thiessow. Najbliżej popularnych kąpielisk znajduje się miejscowość Prora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz grzmi na temat skoków narciarskich. Nie ugryzł się w język, "nie wyobrażam sobie tego"
  2. Ewa Drzyzga poprowadzi "Dzień Dobry TVN". Niewielu wie, że ma za sobą prawdziwy zdrowotny koszmar
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Chciał uśpić golden retrievera z powodu nadwagi. Decyzja weterynarza nie mogła być inna

Źródło: podrozepoeuropie.pl

Następny artykuł