wypoczynek spod kontroliturysci.pl

Kolejne ofiary weekendu. Wypoczynek Polaków wymyka się spod kontroli

Wypoczynek, dla niektórych osób już skończył się tragedią. Tegoroczne wakacje dopiero się zaczęły - niestety są już kolejne ofiary. Przekazano smutne statystyki dotyczące osób, które zmarły podczas sezonu wakacyjnego. Służby postanowiły przypomnieć, o czym warto pamiętać, chcąc wypoczywać bezpiecznie.

Wypoczynek w trakcie wakacji letnich to coś, na co czeka większość Polaków. Niestety co roku w sezonie wakacyjnym ginie wiele osób. Statystyki z bieżącego roku również nie dają powodów do optymizmu. Chociaż czas urlopów i wypoczynku dopiero się zaczął, pojawiły się informacje o kolejnych ofiarach. Dla nich wakacje skończyły się tragicznie. Wraz z raportem postanowiono również zaapelować do społeczeństwa o większą ostrożność w trakcie lata.

Łzy same cisną się do oczu. Kilkuminutowy dramat trwał dla nich wieczność. Relacja mieszkańców po nawałnicy na PodkarpaciuŁzy same cisną się do oczu. Kilkuminutowy dramat trwał dla nich wieczność. Relacja mieszkańców po nawałnicy na PodkarpaciuCzytaj dalej

Dla 6 osób wypoczynek skończył się tragicznie. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało dramatyczne informacje. W sobotę tj. 27 czerwca potwierdzono 6 zgonów z powodu utonięcia. Dane niestety są mało optymistyczne, a to dopiero początek sezonu wakacyjnego. W Polsce utonięcia są problemem, który wraca regularnie wraz z nadejściem lata.W związku z tym RCB po raz kolejny zaapelowało do Polaków, przypominając podstawowy zasady bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia br. służby odnotowały już ponad 100 utonięć.

Wypoczynek skończył się tragicznie dla 6 osób

Wypoczynek skończył się dramatycznie dla 6 osób i ich rodzin. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa 27 czerwca br. utonęło 6 osób. Dla niektórych wakacje zaczęły się tragicznie. Dlatego powinniśmy pamiętać, żeby zachowywać niezbędne środki bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli spędzamy czas nad wodą. RCB zwraca szczególną uwagę na to, by nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających oraz nosic kapok, będąc na łódce lub rowerze wodnym.

Jeśli nie chcemy, aby nasz wypoczynek skończył się tragedią, musimy również pamiętać o tym, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać do wody rozgrzanym, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosować się do poleceń ratownika. Nieprzestrzeganie wyżej wymienionych zasad może przynieść fatalne konsekwencje, czego przykrym przykładem jest 6 osób, które w sobotę zginęły przez utonięcie. Od kwietnia 2020 roku Komenda Główna Policji odnotowała 114 utonięć w naszym kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii
2. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia

W przypadku, gdy wybieramy wypoczynek nad wodą, powinniśmy wziąć pod uwagę komunikat RCB i pamiętać o tragicznych skutkach, jakie mogą dotknąć nas i naszych bliskich, jeśli nie zachowamy odpowiedniego bezpieczeństwa. W jedynm z artykułów pisaliśmy również o dramatycznych wiadomościach z zagranicy - zginęło 3 Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Gwiazdy polskiego sportu tłumnie poszły do urn (FOTO)
  2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Onet

Następny artykuł