wypoczynek nad wodąFot. pixabay.com/ 12019

Ratownik nie pozostawił suchej nitki na turystach. W głowie się nie mieści, ostre słowa

Wypoczynek nad wodą czasem kończy się ogromną tragedią. Ratownik wodny ostro skrytykował nieodpowiedzialnych turystów. W wywiadzie dla TVN 24 skomentował niefrasobliwe zachowanie niektórych plażowiczów nad polskim morzem. W głowie się nie mieści, co robią.

Wypoczynek nad wodą skończył się tragicznie dla 269 osób od 1 kwietnia - wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Według eksperta ratownictwa wodnego, przyczyną tak wysokiej liczby utonięć jest niefrasobliwe zachowanie plażowiczów.

Pilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważnaPilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

Wypoczynek nad wodą - trzeba zachować ostrożność

Ekspert ratownictwa wodnego, Marcin Siwek, w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 zwrócił uwagę, że ludzie często bagatelizują swoją nieumiejętność pływania i właśnie przez takie zachowania dochodzi do tragedii. Twierdzi, że to nie woda rzuca się na nas, tylko nasze nieodpowiedzialne decyzje prowadzą do dramatu.

- My mamy problem taki, że cały czas bagatelizujemy w sumie taką chorobę cywilizacyjną, jaką jest powszechna nieumiejętność pływania - ocenił ekspert w rozmowie z TVN24. - To nie ona [woda - red.] jest dla nas zagrożeniem, tylko nasze niefrasobliwe postanowienia, nasze niefrasobliwe zachowanie i nasze niefrasobliwe wnioski budują to, że stajemy w obliczu naprawdę wielkiego zagrożenia jako osoby poszkodowane, ale jednocześnie stajemy w obliczu trudnych wyzwań, my jako ratownicy, czy nauczyciele, czy lekarze - mówił.

Ratownik został również zapytany o wpływ alkoholu na ocenę naszych zdolności pływackich. Przypomnijmy, że nie tak dawno na Solinie doszło do strażnej tragedii z udziałem osoby, która nie potrafiła pływać.

Dzisiaj grzeje: 1. Przyjechali ze Śląska do Mielna. Wywołali skandal na plaży, weszła policja
2. Ale tydzień w Biedronce. Najpierw kara 115 mln zł, teraz 19 kg białego proszku w pudle z bananami

- To, w jakiej jesteśmy kondycji, determinuje to, w jakiej się znajdziemy pozycji za chwileczkę. To, w jakiej jesteśmy kondycji, zależy czasem od tego, co zjedliśmy, co wypiliśmy, ile spaliśmy, ile trenowaliśmy, ile się przygotowywaliśmy - podkreślił Siwek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy faworyt do sprowadzenia Arkadiusza Milika. Sytuacja Polaka zmienia się jak w kalejdoskopie
  2. Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?
  3. 600 osób na kwarantannie na Warmii i Mazurach. Dramatyczna sytuacja po jednym wydarzeniu
  4. Samolot uderzył w ziemię, wszyscy z pokładu nie żyją. Tragedia w Polsce
  5. Weszli na plażę w Świnoujściu i stanęli jak wryci. Niecodzienny widok
  6. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł