Turysci.pl
1 osoba nie żyje, wypadek na festiwalu balonowym

Fot. Facebook/Policja w obwodzie chmielnickim

Wypadek podczas festiwalu balonowego. Jedna osoba nie żyje

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jedna osoba nie żyje, a pięć zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło podczas festiwalu balonowego na Ukrainie. Balon z pasażerami runął na ziemię w sobotę wieczorem, do zdarzenia doszło niedaleko miasta Chmielnicki.

  • Balon z pasażerami spadł na ziemię w czasie festiwalu balonowego na Ukrainie

  • 1 osoba nie żyje, pięciu pasażerów zostało rannych. Pojawiły się informacje, że kosz mógł zahaczyć o linię wysokiego napięcia

  • Festiwale balonowe cieszą się popularnością w różnych rejonach świata. Rzadko jednak dochodzi na nich do tak tragicznych zdarzeń

Nie żyje jeden z pasażerów, którzy lecieli w koszu balonu napędzanego gorącym powietrzem. Jak przekazała lokalna policja, była to maszyna biorąca udział w festiwalu balonowym niedaleko miasta Chmielnicki.

Wypadek balonu. Nie żyje 1 osoba

Zgodnie z relacjami mediów, w koszu przebywało 6 osób - pilot, małżonkowie z miejscowości Pryluk, dwóch mężczyzn z Khmelnytskyi oraz mieszkaniec powiatu podilskiego.

Paragon nad Jeziorem Zegrzyńskim

Drogo nie tylko nad morzem. Nad jeziorem Zegrzyńskim za obiad też nie płaci się mało

CZYTAJ DALEJ

Jak podają ukraińskie media, powołując się na lokalne media społecznościowe, kosz balonu rzekomo zahaczył o linię wysokiego napięcia. Wiadomości tej nie potwierdziły jednak jeszcze służby, deklarując rozpoczęcie śledztwa w kierunku narodzenia zasad lotu.

W wyniku upadku balonu zmarł 53-letni mieszkaniec Pryluku. Pozostałe osoby, wraz z 28-letnim polotem, odnieśli różnego rodzaju obrażenia. Zostali przetransportowani do okolicznych szpitali. Szczegóły sprawy zostały opisane przez chmielnicki oddział policji na Facebooku.

Festiwale balonowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem

Festiwale balonowe w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością nie tylko na Ukrainie, ale w całej Europie. Początkowo przyciągały głównie miłośników tego sportu, ale obecnie przyciągają też tłumy turystów i fotografów.

Tego wydarzenia odbywają się również na terenie Polski. Jedną z najbardziej lubianych przez turystów imprez jest Fiesta Balonowa organizowana w gminie Iława. Już 4. edycja tego wydarzenia odbędzie się w tym roku w dniach 10-12 kwietnia.

Poprzednie odsłony wydarzenia, wraz z Piknikiem Balonowym, były jednymi z największych imprez turystycznych, które zgromadziły w regonie tłumy. Wraz z pokazami balonów, goście cieszyć się mogą również zabawą taneczną, koncertem oraz szeregiem atrakcji zorganizowanych w stylu pikniku przyjaznego rodzinie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >