Turysci.pl
jezioro (1)

fot. Wikipwdia Commons/ krysi@/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

16 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na Jeziorze Rożnowskim doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna wypadł z jachtu podczas nocnego rejsu. Na miejscu natychmiast zjawili się ratownicy, którzy przystąpili do resuscytacji. Niestety nie udało się go uratować.

Około 70-letni mężczyzna, który pływał jachtem na Jeziorze Rożnowskim, nagle wpadł do wody. Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w miejscowości Tabaszowa, w pobliżu dawnego ośrodka Chemobudowa.

Anglia

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna wypadł z jachtu na Jeziorze Rożnowskim

Ratownicy sądeckiego oddziału WOPR po godzinie pierwszej w nocy otrzymali zgłoszenie o osobie, która wypadła z jachtu.

Ratowników wezwał mężczyzna, który również pływał w nocy po jeziorze. Niestety nie widział momentu, gdy 76-latek wpadł do wody. Ostatni kontakt z zaginionym miał pół godziny wcześniej.

Służby ratunkowe natychmiast ruszyły na miejsce. Ratownikom sądeckiego WOPR bardzo szybko udało się odnaleźć poszkodowanego mężczyznę i wyciągnąć go z wody, jednak ten był już nieprzytomny i nie oddychał.

Akcja resuscytacyjna trwała do godz. trzeciej nad ranem, jednak życia około 70-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Sądeccy policjanci wspólnie z prokuraturą będą ustalać przyczyny tragedii.

Kolejny wypadek na Jeziorze Rożnowskim w ostatnich dniach

Jest to już kolejny tragiczny w skutkach wypadek na tym jeziorze. W środę 8 września 76-letni mężczyzna wypłynął łódką na jezioro, aby powędkować. Rodzina zgłosiła jego zaginięcie, gdy długo nie wracał do domu.

Służbom szybko udało się znaleźć jego łódź w odległości około 300 metrów od zapory. Później policjanci oraz ratownicy WOPR przez kilka godzin sprawdzali przybrzeżne rejony jeziora oraz masywy leśne wokół jeziora.

Niestety poszukiwania miały tragiczny finał - płetwonurek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku nad Dunajcem, znalazł na dnie jeziora zwłoki 76-latka.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: sadeczanin.info

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >