Wyjazd do tych państw będzie ograniczonyUnsplash.com/ Ashkan Forouzani

2 kluczowe kraje wprowadziły bezwzględne przepisy dla Polaków. Tysiące rodaków załamanych, będą poważne problemy

Wyjazd do dwóch państw będzie dla Polaków niekomfortowy. Wszystko z powodu ograniczeń, które wprowadzono z powodu pandemii koronawirusa. Mowa o państwach, w których żyje mnóstwo osób z Polski.

Wyjazd do dwóch ważnych dla Polaków państw będzie ograniczony. Wszystko z powodu nowych restrykcji wynikających ze zmian w statystykach dotyczących koronawirusa. Na jakie zmiany muszą przygotować się wyjeżdżający do tych krajów?

Znaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobieZnaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobieCzytaj dalej

Wyjazd utrudniony. Są nowe restrykcje

Już od dwóch dni obowiązują nowe ograniczenia dla osób, które wyjeżdżają na Litwę. Sąsiad Polski w poniedziałek 28 września wprowadził obowiązkową kwarantannę dla osób z naszego kraju. Izolacja będzie musiała trwać 14 dni. Zasada dotyczy nie tylko Polaków, ale również obywateli Litwy, którzy przebywali poza granicami kraju.

Kolejnym krajem, który wprowadził obowiązkową kwaratannę dla osób przylatujących z Polski, jest Irlandia. Tam również samoizolacja potrwa dwa tygodnie. Zmiany nie dotyczą tylko Polski. Takie same zasady obowiązują turystów z takich państw jak Niemcy, Islandia oraz Litwa. Aktualnie tylko z czterech krajów można podróżować do Irlandii bez ograniczeń. Są to Finlandia, Cypr, Łotwa i Liechtenstein.

Dzisiaj grzeje: 1. Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscu
2. Widzowie programu "Rolnik szuka żony" oburzeni wyczynami uczestnika. Posypała się krytyka, TVP interweniuje
3. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

Pojawiają się spekulacje, że kolejnym krajem, który wprowadzi utrudnienia dla Polaków, będzie Wielka Brytania. To niepokojące dla osób, które na wyspach mają rodzinę. Jak wiadomo, na Wyspach Brytyjskich przebywa dużo polskich imigrantów. Decyzja o wprowadzeniu kwarantanny zostanie podjęta, jeśli statystycznie będzie 20 nowych zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców. Więcej o koronawirusie w Europie można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny husky niechcący uderzył dziecko łapą w twarz. Już po sekundzie zareagował w niesamowity sposób
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Wróciła do domu pod wpływem. Jej golden retriever zareagował, kamery wszystko nagrały

Źródło: Onet

Następny artykuł