wyjazd na wakacjeFot. unsplash.com/@vidarnm

Dobre wiadomości na wakacje. Ucieszą się zarówno miłośnicy gór jak i morza

Wyjazd w góry i nad morze będzie łatwiejszy dzięki nowym połączeniom. Właśnie zniesiono ograniczenia w pojazdach komunikacji zbiorowej, co umożliwi większej liczbie pasażerów dostanie się do wybranego celu.

Wyjazd wakacyjny będzie można zorganizować w oparciu o połączenia kolejowe. Jeszcze niedawno pisaliśmy o rezygnacji Kolei Mazowieckich z "Pociągu Słonecznego", który kursował w każde wakacje od 15 lat. Przeszkodą okazała się liczba pasażerów, którzy zwykle tłoczyli się w piętrowych wagonach, co stwarza ryzyko zarażenia się Covid-19.

Najwyższy stopień zagrożenia od IMGW. Zapowiadają trąby powietrzneNajwyższy stopień zagrożenia od IMGW. Zapowiadają trąby powietrzneCzytaj dalej

Wyjazd wakacyjny z PKP Intericty

Już od 29 czerwca zostały wznowione pozostałe połączenia między polskimi miastami zawieszone w czasie epidemii. Dodatkowo spółka PKP Intercity zaoferowała nowy wakacyjny rozkład jazdy, który ułatwi turystom dotarcie do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych. Pociągi dotrą do wielu stacji nad morzem oraz w górach.

Nazwy pociągów nawiązują do kierunków docelowych, np. "Powiśle", który jedzie nad morze oraz "Halny" jadący w góry. Turyści nie powinni jednak zapominać o zasadach, jakie nadal obowiązują w czasie jazdy oraz na dworcach. Przewodnik dla podróżnych pojawił się na stronie PKP Intercity i wyjaśnia, do czego jesteśmy zobowiązani od momentu wejścia na perony do chwili opuszczenia stacji końcowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Renata spędziła urlop nad polskim morzem. Teściowa zamieniła jej wakacje w koszmar
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Niektóre zasady pozostały

PKP Intercity zachęca swoich klientów do kupowania biletów przez internet i to z dużym wyprzedzeniem. Im wcześniej zarezerwujemy miejsce, tym mniej zapłacimy. Oczywiście istnieje też możliwość zakupu biletu w tradycyjnej kasie na dworcu i u konduktora w pociągu, lecz należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Każdy podróżny jest zobowiązany do noszenia maseczki ochronnej przez cały czas już od momentu wejścia na dworzec. Nadal nieczynne są restauracje "Wars", lecz przewoźnik obiecał, że uruchomi je, jak tylko będzie to bezpieczne ze względów epidemicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: intercity.pl

Następny artykuł