Wyjazd posła rzutuje na rząd?Fot. Flickr.com/Krystian Maj/ KPRM/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Szumowski na wakacjach, a zamknięcie granic opóźnione. Zaskakujące doniesienia mediów

Wyjazd byłego ministra rzutuje na wprowadzenie nowych przepisów? Doniesienia mediów krajowych poddają pod wątpliwość terminy kolejnych obostrzeń, a według tabloidów - w sprawę rzekomo mogły wchodzić plany wakacyjne Łukasza Szumowskiego.

Wyjazd byłego już ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, odbył się bezpośrednio przed planowaną datą wprowadzenia nowych obostrzeń względem ruchu międzynarodowego, co wywołało sporo kontrowersji wśród dziennikarzy krajowych tabloidów. Według części mediów, plany wakacyjne formalnie aktywnego posła partii rządzącej mogły mieć rzekomo wpływ na charakter terminarza legislacyjnego. Podkreślamy już na początku, że nie są to jednak potwierdzone informacje, a jedynie medialne spekulacje z polskiej prasy.

Zostały 4 dni, Zakopane podjęło decyzję. Wprowadzają zakaz, inaczej się nie dałoZostały 4 dni, Zakopane podjęło decyzję. Wprowadzają zakaz, inaczej się nie dałoCzytaj dalej

Wyjazd z polityką w tle. Tabloidy o wakacjach byłego ministra

Już wcześniej krajowe tabloidy przekazywały, że były szef resortu zdrowia wypoczywa na archipelagu Wysp Kanaryjskich w kurorcie Morro Jable (Fuerteventura). Administracyjnie region wchodzi w skład Królestwa Hiszpanii, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami polskiego rządu - miało być wyłączone z ruchu lotniczego ze względu na dynamiczne wzrosty zachorowań. Redakcja Super Expressu z kolei wysuwa wniosek, jakoby wyjazd byłego ministra miał wpłynąć na przełożenie daty wejścia w życie ostatniego rozporządzenia.

Rozporządzenie o zakazie lotów międzynarodowych do 63 państw i regionów miało wejść w życie z dniem 26 sierpnia, jednak według dziennikarzy Super Expressu, to wyjazd posła Szumowskiego rzekomo mógł wpłynąć na ostateczną datę. Chwilę przed ogłoszeniem przepisów o ruchu lotniczym, Ministerstwo Zdrowia na czele z Adamem Niedzielskim, nowym szefem resortu, ogłosiło, że reguła będzie obowiązywać z początkiem września.

Super Express: Wyjazd Szumowskiego mógł wpłynąć na decyzję MZ?

Redakcja Super Expressu powołuje się na podejrzenia polityków oraz dziennikarzy, którzy sugerują, że wyjazd Łukasza Szumowskiego mógł rzekomo podyktować datę przesunięcia ostatnich rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia. Zgodnie z prywatnym terminarzem posła Prawa i Sprawiedliwości, powrót z Hiszpanii miał nastąpić zaraz po 26 sierpnia, czyli już w okresie zawieszenia lotów z Hiszpanii do Polski.

SE sugeruje, że zmiana na 1 września mogła nie być przypadkiem. Doniesienia, jakoby wyjazd posła wpłynął na zmianę terminarza Ministerstwa Zdrowia, nie zostały skomentowane przez przedstawicieli resortu. Pewnym jest z kolei, że służb sanitarne w Hiszpanii codziennie notują około 6 tys. przypadków zakażeń w rachunkach dobowych (z 26 na 27 sierpnia - 7296 przypadków). Od początku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego, Hiszpania potwierdziła 420 tys. zachorowań oraz 150 tys. zgonów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w kraju
  2. Opiekunka potajemnie wyszła za 88-letniego Władysława, dramat rodziny. "Był cały brązowy, wyglądał jak wilkołak"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać

Źródło: Super Express

Następny artykuł