wyjazd nad morzefot. wikimedia.org/Rzuwig/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Ekspert powiedział o wakacjach Polaków. Mocne słowa, wszystko jasne

Wyjazd na wakacje w tym roku nie będzie tak swobodny, jak zazwyczaj. Nadal musimy uważać na duże skupiska ludzi i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, takich jak noszenie maseczek w sklepach czy dezynfekowanie rąk przy każdej okazji.

Wyjazd do jednego z popularnych kurortów może się dla nas skończyć kwarantanną. Eksperci ostrzegają przed beztroską zabawą na wczasach. Ostatnio było głośno o hotelu w Rewalu, gdzie wypoczywało małżeństwo zakażone koronawirusem. Nie zdawali sobie sprawy z choroby i zarazili 4 inne osoby. Powinniśmy uważać, by nie dopuścić do podobnej sytuacji.

Polacy w centrum dramatu. Polacy w centrum dramatu. "Czerwona strefa" przykuła uwagę świata, porażające wiadomości docierają z WłochCzytaj dalej

Wyjazd na kolonie

Wielu rodziców poważnie zastanawia się nad pozwoleniem swojemu dziecku na wyjazd. Kolonie i obozy zawsze miały charakter wspólnej zabawy i aktywnego spędzania czasu. W miejscach, gdzie znajduje się duża grupa ludzi, łatwo o złapanie infekcji. Na temat wypoczynku dzieci i młodzieży wypowiedział się prof. Krzysztof Simon.

- Chcę państwa uspokoić - dzieci i młodzież zazwyczaj nie chorują - powiedział w programie WP prof. Krzysztof Simon, ordynator Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Lekarz zwraca jednak uwagę na zmianę podejścia Polaków do epidemii wirusa SARS-CoV-2. Wiele osób zaczęło lekceważyć zalecenia Ministerstwa Zdrowia i od czasu zniesienia nakazu zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni, nie robią tego nawet w sklepach. Należy pamiętać, że zamkniętych pomieszczeniach nadal musimy nosić maseczki, ponieważ to ogranicza transmisję patogenów.

Dzisiaj grzeje: 1. Spali na wakacjach, nagle rozegrał się niewyobrażalny dramat. W Małopolsce było o krok od najgorszego
2. Kolejne limity na gotówkę w drodze. Wypłacenie pieniędzy już nie będzie takie łatwe

Na plażach już pojawiły się tłumy turystów, którzy nie zachowują wymaganego odstępu. To poważne zagrożenie dla wszystkich, którzy tam przebywają. Osoby z różnych części kraju spotykają się na małej przestrzeni, a także w hotelach czy pensjonatach. Bez zachowania szczególnych środków ostrożności łatwo będzie zachorować na Covid-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo złe informacje w sprawie Turnieju Czterech Skoczni. Polacy będą musieli poradzić sobie bez kibiców
  2. Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemii
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie

Źródło: WP

Następny artykuł