wyjazd do włoch niebezpiecznyFot. Unsplash.com/topcools tee

Ostrzeżenia GIS przed wyjazdem w jedno miejsce. Wizyta w europejskim kraju może zakończyć się bardzo źle

Wyjazd do europejskiego kraju może zakończyć się w bardzo przykry sposób. GIS wystosowało apel do turystów, w którym odradza podróż w to miejsce ze względu na ogromne zagrożenie.

Wyjazd za granicę w ostatnich tygodniach wiąże się z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem. Choroba bardzo szybko się rozprzestrzenia, a wielu turystów woli unikać egzotycznych miejsc, by nie zachorować. Teraz GIS wystosował apel do Polaków, wyliczając miejsca, do których lepiej nie jechać. Niestety na liście są ujęte uwielbiane przez wielu Polaków Włochy.

Ogromna burza wokół Park od Poland. Przykre skargi i znikająca strona, wyjątkowo zagadkowa sprawaOgromna burza wokół Park od Poland. Przykre skargi i znikająca strona, wyjątkowo zagadkowa sprawaCzytaj dalej

Wyjazd od Włoch może być niebezpieczny

Główny Inspektorat Sanitarny Odradza turystom loty do Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlnadii, Wietnamu, Tajwanu, Singapuru oraz niestety Włoch. To europejskie państwo, niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym, obecnie zmaga się z plagą zarażeń koronawirusem.

Jak podaje GIS, wykryto tam już 157 przypadków zakażenia tą chorobą, są też 3 przypadki śmiertelne. Sprawa wygląda bardzo poważnie, dlatego lepiej unikać regionów: Lacjum, Piemont, Emilia Romania, Wenecja Euganejska oraz Lombardia. Przebywanie tam może zakończyć się zarażeniem koronawirusem.

Dzisiaj grzeje: 1. Kultowy karnawał w Europie odwołany. Imprezy się nie odbędą
2. Ruszają kontrole w całym kraju. Wystawią ci karę na 681 zł za brak wpisu w rejestrze

GIS podkreśla, że włoski rząd wydał już w tej sprawie specjalny dekret. Zgodnie z nim 10 gmin w Lombardii zostało "zamkniętych" - obowiązuje zakaz opuszczania ich oraz wjazdu. Obostrzenia takie ma również jedna gmina w Wenecji Euganejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe zdjęcie Dagmary wywołało wielkie poruszenie. Królowa życia kombinuje z dwoma mężczyznami
  2. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie
  3. Są rzeczy, które w samolocie należą Ci się za darmo. Większość pasażerów nie wie i nie korzysta
  4. Turystyczny hit naszego kraju. Turyści chcą zamieszkać w domkach na drzewach
  5. Zamykają kultowe schronisko w Bieszczadach. Szykują się ogromne zmiany, wpuszczą turystów za dwa lata
  6. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł