wyjazd lidlMateriały prasowe

Lidl Podróże wycofuje się z Polski. To koniec oferty dla turystów

Wyjazd z Lidl Podróże miał być wyjątkowo atrakcyjny cenowo i przypuszczano, że przyciągnie tłumy. Niestety rzeczywistość okazała się bezwzględna. Właśnie przekazano informacje, że projekt skierowany dla turystów kończy swoją działalność.

Wyjazd z Lidl Podróże już wkrótce nie będzie możliwy. Projekt, który z założenia skierowany miał być dla wszystkich turystów, kończy swoją działalność na terenie Polski. Stworzony został, aby w atrakcyjnych cenach oferować miłośnikom podróży wakacje zarówno na terenie naszego kraju, jak i za granicą.

UE wzięła się za Booking.com. Dochodziło do manipulacji turystów, w życie wchodzą wielkie zmianyUE wzięła się za Booking.com. Dochodziło do manipulacji turystów, w życie wchodzą wielkie zmianyCzytaj dalej

Opcji do wyboru było wiele, jednak najwyraźniej pomysł ten nie przyjął się w naszym kraju. Lidl Podróże pojawiły się na naszym rynku we wrześniu 2017 roku, a ich największą zaletą miały być atrakcyjne, niewygórowane ceny. Niestety nie wszystko poszło tak, jak zakładali twórcy.

Lidl Podróże kończy działalność w Polsce

Dziś w mediach pojawiła się informacja, że Lidl Podróże kończy działalność w naszym kraju. Informacja ta potwierdzona została przez oficjalne oświadczenie, które wystosował Lidl Polska. Początkowo firma zakładała, że projekt turystyczny funkcjonował będzie tak jak w innych krajach, gdzie został wcześniej uruchomiony.

Jak podawał Lidl, zwykle wiązał się on ze znacznym wzrostem turystyki regionalnej, a klienci chętnie korzystali z oferty pełnej promocyjnych cen. W Polsce jednak takie rozwiązanie się nie sprawdziło i nie było najwyraźniej zainteresowania.

- Chcielibyśmy poinformować, że podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu projektu Lidl Podróże. Bardzo dziękujemy za wspólny czas pełen wspaniałych podróży i wspomnień. Była to dla nas nieoceniona szansa zbierania nowych doświadczeń - czytamy w oświadczeniu Lidl Polska.

Wyjazdy krajowe i zagraniczne z Lidlem nie przekonały Polaków

Jak zapewnia Lidl, osoby, które już wykupiły wycieczkę lub ubezpieczenie, mogą być pewne, że wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z umową. Klienci mają zostać objęci opieką przez organizatora wycieczki, firma bowiem współpracowała i była pośrednikiem dla licznych biur podróży. Wśród nich były m.in. Ranibow, Prestige Tours czy Unique Moments.

- Zapewniamy, że wszyscy Klienci, którzy kupili wycieczkę lub ubezpieczenie w ramach Lidl-podróże.pl, będą mogli je zrealizować zgodnie z zawartymi umowami. Każdy Klient zostanie objęty opieką bezpośrednio przez organizatora wycieczki, którą wykupił. Każdy z Klientów otrzyma bezpośrednio informacje za pośrednictwem poczty elektronicznej i/lub telefonicznie - informuje Lidl Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki atak szarańczy. Naukowcy przed tym ostrzegali, rolnicy z Afryki mają ogromne kłopoty
  2. Pingwinki dostały niesamowite sweterki. Uszył je 109-letni mężczyzna, wyglądają cudownie! [ZDJĘCIA]
  3. Eksplozja słońca, jakiej w historii jeszcze nie było. Naukowcy mówili o niej od lat
  4. Elsa i Fabien z pełną mocą uderzyły w Hiszpanię i Portugalię. 8 osób nie żyje, trwa chaos
  5. Katastrofy, wypadki i ofiary śmiertelne. Najbardziej niebezpieczne linie lotnicze na świecie
  6. Uważano, że to zwierzę wyginęło blisko 40 lat temu. Teraz okazuje się, że jednak żyje

Źródło: Onet

Następny artykuł