Wyjazd pociągiem już możliwyPixabay.com/ Free-Photos

Znoszą zakaz, wielkie zmiany zatwierdzone. Wiadomość, na którą czekało tysiące Polaków

Wyjazd za granicę jest już możliwy. Teraz jednak pojawiła się nowa opcja podróżowania. Nie musimy już latać samolotami, czy korzystać z auta. Ta informacja ucieszy wiele osób mieszkających w Polsce.

Wyjazd poza granice Polski jest już możliwy od ponad tygodnia. Wszystkie kraje Unii Europejskiej otworzyły granice, co umożliwiło wznowienie ruchu międzynarodowego. Do tej pory granicę można było przekroczyć samemu podróżując autem albo korzystając z połączeń linii lotniczych. Teraz wraca inna możliwość, zniesiono zakaz międzynarodowych podróży pociagiem.

Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęOtwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęCzytaj dalej

Wyjazd inną formą transportu

22 czerwca PKP przywróciło połączenia kolejowe na trasie Warszawa-Berlin. Na tory wróciły także EIC Polonia i EIC Sobieski, które zabiorą pasażerów ze stolicy do Wiednia. Tego samego dnia wrócił też IC Silesia z Warszawy do Ostrawy, a także IC Cracovia, który pojedzie z Pragi do Krakowa. Co więcej, będzie można podróżować z Wiednia do Katowic. Na tej trasie pojedzie pociąg IC Moravia. Z kolei z Gazu do Przemyśla ruszy IC Porta Moravica, a z Ostrawy do Przemyśla TLK Galicja. 27 czerwca przywrócone zostanie też połączenie z Gdyni do Berlina i Żylina na Słowacji. Szczegółowy wykaz można znaleźć na stronie internetowej PKP.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną

Zasady bezpieczeństwa

We wszystkich pociągach PKP przeprowadzana jest dezynfekcja. Składy są też czyszczone. Szczególnemu czyszczeniu są poddawane klamki, uchwyty, przyciski i toalety. Firma przypomina także, że konieczne jest stosowanie się do wszystkich obowiązujących zasad ostrożności. Należy więc pamiętać o używaniu maseczek, czy o dystansie społecznym. Zasady bezpieczeństwa obowiązują też w samolotach. Pisaliśmy o tym tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)
  2. Jarosław Kaczyński namaści swojego następcę? Zadziwiające doniesienia obiegają media, w PiS robi się gorąco
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł