Wyjazd pociągiem szybciej, niż przewidywano.Fot. Google Maps

Kolejne zmiany w przemieszczaniu po Polsce od 1 czerwca. Wielu będzie zachwyconych

Wyjazd w dobie pandemii to nie łatwy orzech do zgryzienia, jednak już wkrótce wchodzą zmiany, które niektórym bardzo ułatwią przemieszczanie się po kraju.

Wyjazd pociągiem jeszcze do niedawna był opcją wręcz oczywistą. Niestety, zagrożenie epidemiologiczne wymusiło na przewoźnikach duże cięcia w standardowych siatkach. Na szczęście niektóre połączenia wkrótce wrócą do codziennego rozkładu. To bardzo dobra wiadomość zwłaszcza dla mieszkańców jednego województwa.

1000+ na o wiele więcej niż tylko turystykę? Zaskakujące słowa Wituckiego1000+ na o wiele więcej niż tylko turystykę? Zaskakujące słowa WituckiegoCzytaj dalej

Wyjazd pociągiem już nie tak odległy

Na wyjazd koleją wkrótce będą mogli sobie pozwolić mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Warto wspomnieć, że na mocy porozumienia marszałka regionu i POLREGIO w połowie marca zamrożono około 12 proc. wszystkich połączeń. Oczywiście powodem był wybuch pandemii i drastyczny spadek popytu na transport kolejowy. O wznowieniu części połączeń i szczegółach nowej siatki poinformował Robert Zaborski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału POLREGIO.

- Pełny rozkład będzie już obowiązywał na odcinku z Kielc przez Sędziszów do Krakowa. Tam notujemy największy wzrost pasażerów. Przywrócone zostaną także połączenia kolejowe ze Skarżyska-Kamiennej do Kielc – cytuje Zaborskiego portal Onet.

Wyjazd planujmy na czerwiec

Zapowiadane przez Zaborskiego zmiany wejdą w życie 1 czerwca. Wtedy też wróci 12 połączeń regionalnych. Ponadto, od 14 czerwca powrócą kolejne kursy i jak przyznaje sam dyrektor oddziału, wtedy powinny już funkcjonować wszystkie zawieszone połączenia. Warto dodać, że od 27 czerwca ruszą pociągi wakacyjne z Sandomierza (wyłącznie w weekendy). Jednak w okresie pandemii należy pamiętać o nowych przepisach dotyczących rygoru sanitarnego w pociągach. Jakikolwiek wyjazd koleją będzie wiązał się z przestrzeganiem konkretnych reguł.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska cudem przeżyła, zginął jej przyjaciel. Szczegóły tragedii nawet po latach doprowadzają do łez
2. Nowe zasady dla par młodych. Od przyszłego miesiąca zmiany w weselach, już znamy szczegóły

- Apelujemy do wszystkich podróżnych, aby korzystali z maseczek ochronnych. Wiele wysiłku nas kosztuje zwracanie uwagi pasażerom, którym się już wydaje, że jest bezpiecznie i nie muszą mieć maseczek. Prosimy jednak, aby korzystać z naszych usług w maseczkach. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa nie tylko innych pasażerów, ale również naszej załogi, tym bardziej że liczba podróżnych stale rośnie – podkreślił Zaborski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pękła porażająca bariera, niedawno jeszcze nikt by nie uwierzył. Wyjątkowo smutne dane Ministerstwa Zdrowia
  2. Sarna zakleszczyła się w płocie. Materiał z akcji ratunkowej poraża
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego syna

Źródło: Onet

Następny artykuł