wyjazd na świętaFot. Wiktionary.org/Przykuta

Wyjazd do rodziny na święta może Cię kosztować majątek. Nie daj się nabrać i przestrzegaj kilku prostych reguł

Wyjazd do rodziny na święta może kosztować Cię prawdziwą fortunę. Nie daj się nabrać i oszukać. Przestrzegaj kilku prostych reguł, a Twój cały majątek pozostanie nienaruszony.

Wyjazd na święta to niestety nie tylko wesoły czas dla nas, ale również okazja dla wszystkich oszustów i złodziei. Każdego roku Boże Narodzenie jest okresem o wzmożonej ilości włamań do domów, których mieszkańcy wyjechali w odwiedziny do swoich bliskich, złożyć sobie życzenia i spędzić czas we wspólnym gronie.

17-latka ukradła samolot. Odpaliła go, prowadziła i uderzyła w budynki lotniska, wszystko zostało nagrane17-latka ukradła samolot. Odpaliła go, prowadziła i uderzyła w budynki lotniska, wszystko zostało nagraneCzytaj dalej

Są jednak sposoby, aby nie dać się oszukać i okraść. Twój majątek może być bezpieczny, gdy Ty będziesz świętował ze swoimi bliskimi, musisz tylko zastosować się do jednej z bardzo prostych porad. Dzięki nim złodzieje dadzą sobie spokój i zostawią w spokoju Twój dom i Ciebie.

Wyjazd na święta każdego roku uaktywnia złodziei

Niestety nie każdy spędza okres świąt w rodzinnym gronie, ciesząc się wspólnie spędzanym czasem. Wyjazdy z domów i odwiedzanie rodziny to doskonała okazja dla złodziei, którzy tylko czekają, by włamać się do pustych lokali i ukraść z nich wszystkie kosztowności.

Jak można wywnioskować z policyjnych statystyk, liczba włamań w naszym kraju bezustannie rośnie. Tylko w pierwszym półroczu 2019 roku odnotowano ich około 40 tysięcy, a przewiduje się, że w święta niestety nie będzie lepiej. Istnieje jednak kilka łatwych sztuczek, które mogą skutecznie powstrzymać złodziei, włamywaczy i oszustów przed wejściem do pustego domu.

Proste porady, dzięki którym uratujesz swój majątek

Zacząć należy od uszczelnienia okien, bo to je najczęściej wykorzystują złodzieje. Dobrym rozwiązaniem są tu klamki zabezpieczane kluczykiem lub przyciskiem. Kolejnym sposobem może być montaż czujnika ruchu. Wiele z nich ma system symulacji obecności domowników, co może odstraszyć potencjalnych złodziei przed dokonaniem włamania.

Niezawodnym sposobem jest również dogadanie się z sąsiadami. Gdy wyjeżdżamy na całe święta, może warto by było oddać im klucze (o ile są zaufanymi osobami!) i poprosić, by regularnie do nas zaglądali. Ich obecność bez wątpienia zniechęci intruzów. Ostatnim patentem - dla ludzi dysponujących większymi pieniędzmi - jest zamontowanie w domu systemu smart home. Wtedy samodzielnie można sterować uchylaniem okien, odsłanianiem zasłon czy zaświecaniem światła, stwarzając pozory, że w domu ciągle ktoś jest.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan wyjątkowy w Australii. 6 osób nie żyje, szaleją ogromne pożary, sytuacja jest tragiczna przez rekordowy upał
  2. Śnieg na rajskiej wyspie! Do tej pory nazywano ją miejscem wiecznej wiosny
  3. Polskie miasto na podium rankingu najlepszych do życia na świecie! Ogromny powód do dumy
  4. Jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Koniecznie zabierz tam swoją miłość
  5. Tajemnicze znalezisko na brzegu. Stwór wygląda przepięknie, ale może być bardzo niebezpieczny
  6. Niezwykły, świąteczny gest na pokładzie samolotu. Spełnił największe marzenie zupełnie obcej kobiety

Źródło: NaTemat

Następny artykuł