wyjazd za granice dla PolakówScreen/Google Maps

Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy

Wyjazd za granicę jednak będzie możliwy dla Polaków? Media wymieniły 10 krajów, w których prawdopodobnie będziemy mogli spędzić swój letni urlop.

Wyjazd na urlop przez pandemię jest wyjątkowo skomplikowany. Musimy uważać na szereg przepisów i obostrzeń, które mają zapobiec rozpowszechnianiu się koronawirusa. Turyści mimo wszystko od dawna czekają na wiadomości, co z wakacjami i czy będziemy musieli je spędzać w kraju, czy też możliwy będzie wyjazd za granicę. Teraz media podsumowały sytuację panującą w wielu krajach i wyłoniły listę 10, do których Polacy prawdopodobnie będą mogli wyjechać.

Szumowski podał termin i rozwiał wątpliwości. Kiedy koniec z maseczkami?Szumowski podał termin i rozwiał wątpliwości. Kiedy koniec z maseczkami?Czytaj dalej

Do jakich krajów wyjazd na wakacje będzie możliwy?

Najważniejszą kwestią jest to, czy polskie państwo zniesienie obowiązkową kwarantannę po powrocie obywateli do kraju. Ta kwestia blokuje większość turystów przed wyjazdem, jednak poszczególne państwa zawierają między sobą umowy o swobodnym przemieszczaniu się.

- Osiągnęliśmy porozumienie z Niemcami, Liechtensteinem i Szwajcarią, które obejmuje znaczące złagodzenie kontroli na granicach i pełne ich otwarcie od 15 czerwca - mówił kanclerz Austrii.

Swobodę podróżnym gwarantują też Litwa, Łotwa oraz Estonia, które wspominały, że nie wykluczają dołączenia do swojego układu również Polski. Pozostaje jeszcze jedna problematyczna kwestia - przepisy kraju, do którego turyści chcieliby się wybrać. Państwo musi wyrazić zgodę na wjazd polskich obywateli, a redakcja Interii stworzyła listę 10 krajów, gdzie są na to największe szanse. Są to: Chorwacja, Niemcy, Cypr, Grecja, Malta, Włochy, Szwecja Szwajcaria, Hiszpania oraz Turcja.

Większość z nich zapowiada otwarcie granic dla turystów - również z Polski - już w czerwcu lub lipcu. Ma to na celu oczywiście przede wszystkim walkę z kryzysem w sektorze turystycznym.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzecz
2. Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępne

Jak podsumowuje Interia, są niestety również kraje, do których w najbliższym czasie prawdopodobnie nie wjadą nie tylko Polacy, ale też turyści z innych państw. Wśród wymienionych znajdziemy UK, Belgię, Portugalię, Francję czy Holandię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjątkowo ponury bilans. Nagły przyrost zachorowań, tak źle nie było od wielu dni
  2. Chciał wychowywać psa zabójcę. Gdy zwierzę okazało się łagodne, nastolatek wykonał okropny krok
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Żałoba w rodzinie zasłużonego byłego trenera reprezentacji Polski. Stracił najbliższą osobę, kibice składają kondolencje

Źródło: Interia

Następny artykuł