wyjazd do WłochFot. Pixabay.com/Free-Photos/zdjęcie poglądowe

Dostaniesz 23 tys. zł za przeprowadzkę do Włoch. Jest tylko jeden haczyk

Wyjazd do Włoch wcale nie musi być kosztowny, a wręcz przeciwnie - możesz jeszcze na nim zarobić spore pieniądze. Jest jednak pewien haczyk, który nie każdemu się spodoba.

Wyjazd do Włoch to doskonały pomysł na spędzenie wakacji, często bywa jednak wyjątkowo kosztowny. Urlop z całą rodziną może znacznie nadwyrężyć domowy budżet, kraj ten jednak przygotowuje wyjęatkowe akcje, na których można jeszcze zarobić. Teraz jedna z gmin przygotowała ofertę specjalną, a osoby, które zdecydują się z niej skorzystać mają szansę na otrzymanie nawet ponad 20 tys. zł. Haczykiem są jednak warunki, które trzeba spełnić.

Martynie Wojciechowskiej puściły nerwy, emocjonalny apel. Fani nie czekali ani chwili, błyskawiczny odzewMartynie Wojciechowskiej puściły nerwy, emocjonalny apel. Fani nie czekali ani chwili, błyskawiczny odzewCzytaj dalej

Wyjazd do Włoch, ale nie tylko na wakacje

Wiele włoskich miejscowości usiłowało przyciągnąć do siebie nowych mieszkańców sprzedażą nieruchomości za symboliczną kwotę. Niestety zwykle się to nie sprawdzało, bowiem osoby, które już kupiły dom, traktowały go jedynie jako miejsce na wakacyjny odpoczynek. Władzom chodziło o znalezienie mieszkańców na stałę, akcja więc nie do końca spełniała swoje zadanie.

Zupełnie inaczej do sprawy podeszli jednak włodaże miejscowości oraz gminy Teora, znajdującej się w przepięknej prowincji Avellino.

- Sprzedawanie pustych, zrujnowanych domów za jedno euro nie zachęca ludzi do przeprowadzki na stałe. Ci, którzy kupią takie nieruchomości, będą przyjeżdżać na kilka miesięcy w roku, a to nie rozwiąże problemu - mówił burmistrz Stefano Farina, cytowany przez Onet.

Władze wpadły więc na pomysł, by zachęcić turystów do przeprowadzki na stałe, redukując koszty najmu. W ten sposób nowi mieszkańcy - o ile przyjadą na stałe - mają szansę dostać około 150 euro co miesiąc przez dwa lata na wynajem mieszkania lub jednorazowo 5 tysięcy euro, czyli ponad 23 tysiące złotych, na zakup nieruchomości w mieście.

Kwoty mogą wydawać się pozornie niewielkie jak na wynajem lub kupno nieruchomości, jednak ceny w Teorze wcale nie są wysokie. Dom kupić tam można już za ok. 30 tys. euro, a wynajem to około 200 euro miesięcznie, więc z własnej kieszeni dopłacać będziemy musieli naprawdę niewiele. Dodatkową zaletą jest to, że większość nieruchomości w tym miejscu jest praktycznie nowa, ponieważ były odbudowywane niemalże od zera po trzęsieniu ziemi w 1980 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył
2. Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. zł

- Zorganizowaliśmy już jedną edycję akcji. Dzięki niej w Teorze osiedliły się trzy rodziny - dwie włoskie i jedna z Brazylii, ale o włoskich korzeniach - zabrali ze sobą nawet dziadków - chwali się burmistrz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani skoków zamarli podczas skoku Stocha. Tragiczny w skutkach koniec konkursu był bliski
  2. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  3. W panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowę
  4. Z ostatniej chwili: dramat w Australii, na pokładzie 160 pasażerów. Nie było szans, są ofiary i ranni [ZDJĘCIA]
  5. Największy park wodny w Polsce otwarty. Wielu turystów przeżyło ogromne rozczarowanie
  6. Gwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze Mistrzów

Źródło: Onet

Następny artykuł