Wyjazd nad polskie morze może być ograniczonyPixabay.com/ stronytwoichmarzen

Limity turystów na polskich plażach? Wakacje w Polsce mogą być gigantycznym rozczarowaniem

Wyjazd na wakacje może być w tym roku kłopotliwy. Okazuje się, że turystyka może być ograniczona nawet w Polsce. Mogą zostać wprowadzone restrykcje na polskich plażach.

Wyjazd za granicę na wakacje to raczej mało realna opcja w tym roku. Proponuje się podróżowanie po Polsce, jednak jak się okazuje, nawet to może być utrudnione. Samorządy będą musiały przygotować reguły sanitarne, a to może wiązać się z ograniczonymi miejscami na polskich plażach. Jak będą wyglądać tegoroczne urlopy?

LOT podał termin wznowienia rejsów. Kiedy znów polecimy polskimi liniami?LOT podał termin wznowienia rejsów. Kiedy znów polecimy polskimi liniami?Czytaj dalej

Wyjazd na wakacje w 2020 roku

W tym roku prawdopodobnie trzeba wykluczyć wyjazdy zagraniczne. W Europie wciąż będą zamknięte granice niektórych państw, a inne mogą wprowadzić duże restrykcje, które nie pozwolną na turystykę, jaką znamy. Media oraz władze apelują, aby w tym roku wakacje spędzić w Polsce. Wiązać się to może z oblężeniem w popularnych miejsach turystycznych, głównie nad morzem. Okazuje się jednak, że nawet taka forma odpoczynku może być bardzo ograniczona lub nawet uniemożliwiona.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Polaków za granicą. Wybuchł ogromny pożar, są ranni
2. Rząd cofnął jeden z większych zakazów. Długo wyczekiwana zmiana, jednak jest jeden haczyk

Kolejki i maseczki na plażach?

Istnieje szansa, że ten sezon nie będzie stracony dla polskiej branży turystycznej. Jednak nawet podróżowanie w Polsce może wiązać się z problemami logistycznymi i finansowymi. Samorządy nie będą mogły dopuścić do sytuacji, w której w danym miejscu pojawi się tłum ludzi. Jest to niebezpieczne w związku z epidemią koronawirusa.

- Jeśli trzeba, to w wakacje będziemy limitować wejście na plażę. Będzie mogło wejść tylko tyle osób, ile na przykład do sklepu, czyli jedna osoba na 15 metrów - powiedział dla "Faktu" burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz.

Takie restrykcje mogą spowodować, że nie wszyscy znajdą miejsce na plaży. Zalecane będzie również używanie parawanów. Jak powiedział dla Radia Zet minister zdrowia Łukasz Szumowski, prawdopodobnie trzeba będzie zachować dystans 2 metrów. Co więcej, używać trzeba będzie maseczek, ale tylko na plaży, w wodzie nie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje uwielbiany aktor seriali z TVN i Polsatu. Tragiczną informację przekazał syn
  2. Matka porzuciła kotkę z powodu jej wyglądu. Dziś mruczek podbija Instagrama
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Z ostatniej chwili. Gwiazdor aresztowany przez policję. Wyszedł z kwarantanny i pobił kobietę

Źródło: Biznesinfo.pl

Następny artykuł