wyjazd ceny nad morzemFot. Wikipedia.org/Pit1233/public domain

Ujawnili ceny na wakacje nad Bałtykiem w Polsce. Ogromne zaskoczenie dla wielu Polaków

Wyjazd nad Polskie morze będzie sporym wydatkiem. Ujawniono średnie ceny noclegów, jakie będą obowiązywały nad morzem. Wielu może się zdziwić.

Wyjazd na wakacje w tym roku będzie szczególnie problematyczny. Zagraniczne podróże najprawdopodobniej zostaną znacznie okrojone przez szalejącą pandemię, a rząd zachęca Polaków do spędzenia letnich miesięcy na terenie kraju. Ma to wspomóc polski sektor turystyczny, ale również być względnie bezpieczną opcją w dobie koronawirusa. Z pewnością wielu zdecyduje się na odpoczynek nad Morzem Bałtyckim, tymczasem w sieci pojawiły się średnie ceny noclegów, których według portalu Dziennik.pl możemy się spodziewać.

Szczyt pandemii będzie już w najbliższych tygodniach. Bardzo niepokojąca wiadomość z BrazyliiSzczyt pandemii będzie już w najbliższych tygodniach. Bardzo niepokojąca wiadomość z BrazyliiCzytaj dalej

Ile zapłacimy za wyjazd nad polskie morze?

Dziennik.pl skonsultował się z przedstawicielami serwisów internetowych, przygotowując prognozy i tendencje wakacyjne na 2020 rok. Okazuje się, że tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyć się będą największe kurorty - Łeba, Władysławowo, Mielno, Pobierowo czy Jastarnia. Eksperci nie przewidują na szczęście również gwałtownego wzrostu cen, co może zdziwić niektórych Polaków, którzy spodziewali się, że sektor turystyczny cenami będzie usiłował nadrobić straty.

Zgodnie z zaprezentowaną przez Dziennik.pl analizą, za noclegi w Kołobrzegu zapłacimy średnio 47,32 zł za noc za osobę. Nieco wyższe ceny będą w Jastarni - średnio 57,96 zł/noc/os., a taniej będzie natomiast we Władysławowie - 45,8 zł. Średnia cena za nocleg w Międzyzdrojach to 60,37 zł, a najdrożej może być w Rewalu - 61,32 zł.

- Jeżeli chodzi o ceny prognozujemy że znacznie nie wzrosną, natomiast problemy mogą pojawiać się z dostępnością. Już teraz widzimy wzmożone zainteresowanie szczególnie domkami czy apartamentami, gdzie goście mają przestrzeń tylko dla siebie i nie muszą jej dzielić z innymi turystami - stwierdziła w rozmowie z Dziennik.pl Kamila Miciuła z Nocowanie.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Miasto w Polsce leży na 44 wyspach. Wielu nie ma nawet pojęcia
2. Twoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problem

Oczywiście są to ceny średnie, poszczególne oferty różnić się więc od siebie mogą, zależnie od lokalizacji, liczby osób czy standardu. Wszystko wskazuje jednak na to, że wczasy w Polsce w tym roku będą absolutnym hitem, warto więc pośpieszyć się z rezerwacją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zrobiła synkowi zwykłe zdjęcie, flesz ujawnił niepokojący szczegół. Natychmiast poszli do lekarza, diagnoza była druzgocząca
  2. Owczarek niemiecki tonął na oczach mieszkańców miasta. Wszyscy wstrzymali oddech
  3. Andrzej Duda odpoczywał w Bieszczadach. Jeden szczegół rozsierdził Polaków
  4. 7-latek odkrył na plaży niezwykłe stworzenie. Uważajcie, może być bardzo niebezpieczne
  5. Dobra wiadomość o 1000+ dla turystów. Polacy mają powód do radości
  6. Kamil Stoch przerwał milczenie. Nagle powiedział, co zamierza robić na emeryturze. Niebywałe wyznanie

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł