wyjazd na wakacje finlandiaFot. Unsplash.comPhil Aicken/zdjęcie poglądowe

Pierwszy kraj na świecie oficjalnie odwoła wakacje? Jest możliwość regulacji przepisów

Wyjazd na wakacje marzy się w czasie pandemii milionom ludzi. Jedno z europejskich państw jednak może rozważać oficjalne "wycofanie wakacji" - mogą na to pozwolić specjalne przepisy.

Wyjazd na letni urlop po tak długim czasie spędzonym w domu, wydaje się niemalże spełnieniem marzeń. Odpoczynek - oczywiście bezpieczny - w jakimś pięknym miejscu byłby idealnym wytchnieniem dla zdrowia psychicznego. Niestety przeszkodzić w tym mogą nie tylko kwestie związane z pandemią i koronawirusem, ale też z państwową gospodarką. W pierwszym kraju na świecie, Finlandii, padły propozycje ustawowego odwołania wakacji letnich.

Premier: kolejne zmiany w obostrzeniach w Polsce będą do połowy majaPremier: kolejne zmiany w obostrzeniach w Polsce będą do połowy majaCzytaj dalej

Wyjazd na wakacje nie będzie możliwy w tym roku?

Dyskusję o oficjalnym odwołaniu wakacji w Finlandii wywołali tamtejsi przedsiębiorcy. W ostatnim czasie pandemia tam ustępuje, pojawiły się więc głosy, że właśnie w okresie letnim będzie można zacząć bezpiecznie odbudowywać gospodarkę po kryzysie wywołanym pandemią. W tym sezonie jednak wielu Finów decyduje się też na wyjazdy, a gospodarka odnotowuje spadki, dlatego właściciele przedsiębiorstw coraz głośniej zaczynają mówić o ustawowym wpłynięciu na tę sytuację.

- Wakacje byłyby dobrym momentem na rozpoczęcie odbudowy naszej gospodarki. Powinniśmy wówczas pracować, a nie przebywać na urlopach by utrzymać wzrost gospodarczy - mówił w rozmowie z fińską telewizją szef firmy konsultingowej Nordic West Office, Risto Pentilla.

Dzisiaj grzeje: 1. Europejski kraj nie wprowadził zakazów, sytuacja nagle się pogorszyła. Pilny apel naukowców
2. Morawiecki zapowiedział zmiany w obostrzeniach. Już wiadomo, kiedy rząd je ujawni

Bardzo podobną opinię przekazała Konfederacja Przemysłu Fińskiego. Jej przedstawiciele, jak pisze portal Fly4Free, wskazywali otwarcie na przepisy zawarte w rządowej ustawie o sytuacjach nadzwyczajnych. Widniejące tam zapisy dają możliwość regulacji letniego wypoczynku obywateli, z nastawieniem szczególnie na te sektory gospodarcze, które uznać można za niezbędne do funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Do tej pory rząd nie podjął tego tematu ani nie zgodził się na oficjalny komentarz w tej sprawie, naciski i sugestie jednak są znaczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zauważyli w lesie stwora żywcem wyjętego z najgorszych koszmarów. Gdy poznali prawdę, zaniemówili
  2. Dezynfekcja maseczki. Wiele osób zapomina o tych istotnych kwestiach
  3. Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Niewiarygodne słowa o wychodzeniu z domów
  4. Europejski samolot pasażerski ostrzelany na lotnisku. Kadłub został przebity
  5. 15-latek zakażony koronawirusem nie żyje. Żył w izolacji ze rdzennymi mieszkańcami, nawet to nie pomogło
  6. Robert Kubica szpanuje swoimi samochodami. Luksus, o którym może marzyć każdy (ZDJĘCIA)

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł