wyjazd disneyunsplash.com/Tyler Nix

Kultowa atrakcja uwielbiana przez turystów podnosi ceny biletów. Niektóre kosztują prawie tysiąc zł

Wyjazd w to miejsce to ogromna atrakcja dla turystów z całego świata. Niestety, chcący odwiedzić je podróżni, muszą liczyć się z gwałtownym wzrostem cen biletów.

Wyjazd w to miejsce każdego roku kusi miliony turystów z całego świata. Niektórzy z nich będą musieli jednak zrezygnować z tej atrakcji. Za niektóre wejściówki na cały dzień będzie trzeba zapłacić ponad 200 dolarów, czyli prawie 1000 złotych.

Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahaniaSkorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahaniaCzytaj dalej

Disneyland w kalifornijskim mieście Anaheim w USA każdego roku odwiedza blisko 20 milionów dzieci i dorosłych. Do popularnego parku rozrywki podróżnych przyciągają liczne atrakcje, jak postacie z bajek przechadzające się po parku, niezliczone karuzele i rollercoastery czy domy strachu.

Wyjazd w to miejsce może znacząco uszczuplić nasz portfel

Turyści, którzy będą chcieli odwiedzić kalifornijski Disneyland w najbliższym czasie, będą zmuszeni sięgnąć głębiej do kieszeni. Park ten podniósł ceny biletów w najbardziej atrakcyjne dni. W weekendy oraz święta odwiedzający muszą liczyć się z wydatkiem od 114 do 154 dolarów za jednodniowy pobyt. W dniach poza szczytem bilet na cały dzień będzie z kolei kosztował 104 dolary.

Sporo zapłacą także turyści, którzy będą chcieli odwiedzić położony nieopodal Disney California Adventure Park. Za jeden dzień wizyty w tym parku odwiedzający zapłacą aż 209 dolarów, czyli ponad 800 złotych.

Więcej kosztować będą również bilety kilkudniowe oraz te dla najbardziej oddanych fanów. Bilet roczny, dzięki któremu turyści mogą odwiedzić Disneyland w Kalifornii, ale także podobny w Orlando na Florydzie podrożał z 1949 do 2199 dolarów.

Podwyżka cen biletów ma związek z tym, że władze parku chcą zapobiec nadmiernym tłumom i kolejkom na terenie Disneylandu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  3. Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradni
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: rmf24.pl

Następny artykuł