wyjazd na kwarantannęFot. pixabay.com/ Candid_Shots

Dzisiaj ogłosili obowiązkową kwarantannę. Bańka turystyczna pękła

Wyjazd za granicę w czasie pandemii może wiązać się z poważnymi utrudnieniami. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i nie sposób przewidzieć rozwój sytuacji. Przekonały się o tym kraje z pierwszej bańki turystycznej w Europie, która niestety właśnie pękła.

Wyjazd za granicę będzie utrudniony również w państwach, które ustaliły między sobą własne zasady swobodnego poruszania się. Pierwsza europejska bańka turystyczna, w której skład weszły trzy kraje bałtyckie, właśnie pękła.

Władze potwierdziły. Zakaz zbliżania się do popularnej polskiej plaży. Jest groźnieWładze potwierdziły. Zakaz zbliżania się do popularnej polskiej plaży. Jest groźnieCzytaj dalej

Wyjazd tylko z kwarantanną

Pierwsza bańka turystyczna została utworzona przez trzy kraje bałtyckie: Litwę, Łotwę i Estonię. Państwa już w maju zezwoliły swoim obywatelom na swobodne przekraczanie granic między sobą. Bańka jednak właśnie pękła po tym, jak Łotwa ogłosiła obowiązkową kwarantannę dla osób przybywających z Estonii.

Wyjątek stanowią osoby, które przekraczają granicę w celach służbowych, jak kierowcy ciężarówek czy dyplomaci. Pozostali będą musieli poddać się 14-dniowej izolacj po wjeździe na Łotwę. Nowe ograniczenia obowiązują od soboty 12 września i są spowodowane wzrostem liczby zakażeń w Estonii.

W Estonii stwierdzono 21 nowych zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni - wynika z danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Próg dla obowiązkowej kwarantanny na Łotwie wynosi zaś 16, mimo zaleceń Komisji Europejskiej, aby podnieść go do 25.

- To decyzja, na którą nie jestem gotowy. (…) Nie sądzę, żeby społeczeństwo było gotowe na pozwolenie większej liczbie osób na wjazd na Łotwę - powiedział Krisjanis Karins, premier Łotwy.

Dzisiaj grzeje: 1. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
2. Skandaliczne sceny w "Rolnik szuka żony". Prowadząca nie wytrzymała "popisów" uczestnika

15 maja Litwa, Łotwa i Estonia jako pierwsze w Europie utworzyły między sobą bańkę turystyczną, pozwalającą na swobodne podróżowanie między tymi krajami w czasie pandemii. Z kolei Polska zdecydowała się na przedłużenie zakazu lotów z niektórych krajów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Wstrząsający materiał z monitoringu. Psi fryzjer przyłapany na niedopuszczalnym czynie

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł