wyjazd lot podróżfot. pixabay.com/JESHOOTS-com

5 porad, dzięki którym Twoja podróż będzie spokojniejsza. Przyda się każdemu turyście

Wyjazd dla wielu z nas łączy się z niepotrzebnym stresem. Istnieje jednak kilka sposobów, żeby podróż była spokojniejsza.

Dla niektórych wyjazd na lotnisko łączy się z wielkim stresem w związku ze zbliżającym się lotem. Zeby zaoszczędzić sobie zmartwień, można wykonać kilka czynności, żeby podróż przebiegła bezboleśnie.

WHO wprowadziło pandemię. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoWHO wprowadziło pandemię. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Co zrobić, żeby wyjazd przebiegał spokojnie

Przede wszystkim warto wykonać odprawę elektroniczną, którą oferuje większość linii lotniczych. Zaoszczędzi to czasu i energii na staniu w kolejkach, a jak wiadomo na lotnisku każda minuta się liczy. Istnieje również moźliwość wyboru miejsc siedzących.

Należy koniecznie przypilnować wszystkich zasad przewozu przedmiotów, które wyglądają inaczej dla każdej linii lotniczej. Jednak wszystkich przewoźników obowiązuje wspólna zasada lotniskowa - wszystkie ciecze mogą być przewożone tylko w opakowaniach o pojemności nie większej niż 100ml. Wymaganie dotyczy buteleczki a nie płynu, więc nie będziemy mogli przewieźć opakowania o pojemności 200ml zapełnionego do połowy.

Jeżeli zabieramy ze sobą bagaż, warto go widocznie oznaczyć. Oszczędzi to nam czasu na szukanie swojej walizki wśród masy innych bagaży. Pamiętajmy również o zmierzeniu go przed odprawą - może się okazać, że jest za duży i będziemy musieli zapłacić za nadbagaż. Warto sprawdzić wymiary przed i po spakowaniu, ponieważ zawartość może ją poszerzyć.

Dobrym nawykiem będzie również wykonanie kopii dokumentów i przechowywanie jej w innym miejscu niż oryginału. Pozwoli to zaoszczędzić na czasie i zachować spokój, jeżeli w czasie wakacji stracimy paszport.

Dzisiaj grzeje: 1. Choroba z Chin niesie jeszcze jedno, poważne zagrożenie. Władze UK mówią o nowym problemie
2. Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł

Ostatnią radą jest śledzenie wszystkich informacji na temat naszego lotu. Stale zmieniająca się sytuacja na świecie sprawia, że obecnie nie możemy być pewni naszych przelotów. Warto więc śledzić wszystkie komunikaty zarówno na stronach przewoźnika, jak i na samym lotnisku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień
  2. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę
  3. Kolejne loty z Polski anulowane. Seria pilnych działań LOT
  4. Imprezy masowe w Polsce zabronione. Największe wydarzenie turystyczne w kraju odwołane
  5. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
  6. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł