wyjazd góryFot. Pixabay.com/Jacek50

Najdłuższy szlak górski na świecie. Brawa dla wszystkich, którzy go przeszli

Wyjazd w góry nie musi być krótki i trwać od jednego wyjścia na wycieczkę do drugiego. Są trasy, których pokonanie zajmuje długie godziny, a nawet dnie. Uda się je pokonać tylko najwytrwalszym.

Wyjazd w góry to wspaniałe przeżycie, które pozwala zapomnieć o codziennych kłopotach i obowiązkach. Są jednak szlaki, których nie da się pokonać "na szybko", tylko w jeden dzień. Najdłuższy szlak w Polsce ma długość około 500 kilometrów i przejść nim dadzą radę tylko prawdziwi piechurzy.

Obrazy Turysci.pl"Supernosiciel" koronawirusa został wyleczony. Zaraził co najmniej 11 osóbCzytaj dalej

Główny Szlak Beskidzki oznakowany jest kolorem czerwonym i rozpoczyna się w Ustroniu. Prowadzi przez Beskid Śląski, Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki, Niski oraz BIeszczady.Można nim dotrzeć na szereg szczytów i przeżyć niesamowitą przygodę.

Wyjazd w góry nie musi być krótki

Wyruszając w tę trasę, trzeba przygotować się na naprawdę długą drogę. Wytyczony został jeszcze w okresie międzywojennym, lecz po dziś dzień jest celem wielu piechur i wyczynowców. Istnieje nawet ranking najszybszych jego przejść, gdzie na podium znajduje się Maciej Więcek. Pokonał tę trasę w czerwcu 2013 roku, a zajęło mu to zaledwie niecałe 115 godzin.

Zwykły, przeciętny podróżnik poświęcić na to musi średnio około 3 tygodni, zaglądając do schronisk i podziwiając widoki. Od czasu do czasu oczywiście konieczne będzie zejście do sklepów oraz przygotowanie zaopatrzenia.

Główny Szlak Beskidzki to prawdziwe wyzwanie

Idąc tą trasą jest szansa zobaczyć wiele niesamowitych widoków. Turysta m.in. wejdzie na Babią Górę, Jaworzynę Krynicką czy Smerek i Halicz. Swoją drogę zakończy w Bieszczadach, a po drodze odwiedzi jeszcze Rabkę-Zdrój czy Kościenko nad Dunajcem.

Zdecydowanie nie jest to trasa w całości możliwa do wykonania dla turysty, który ma jedynie kilka dni urlopu, a niezbyt często bywa w górach. Wyprawa nie jest łatwa i wymaga odpowiedniego przygotowania, bez wątpienia jednak pokonanie jej jest ogromnym powodem do dumy. Osoby z mniejszą ilością wolnego czasu mogą oczywiście zawsze pokonywać jedynie jej fragmenty, które są równie piękne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje dziecięca gwiazda. Matka poinformowała o śmierci syna
  2. Wczesne objawy raka żołądka. Nigdy ich nie lekceważ
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł