wyjazd z domu zabronionyFot. Pixabay.com/arembowski

Wyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domu

Wyjazd z domu w czasie pandemii jest szczególnie niewskazany. Powinniśmy pozostać w domach i poczekać, aż sytuacja się uspokoi. Turyści muszą uzbroić się w cierpliwość i odłożyć wakacje na później, karę jednak dostać można nawet za spacer po parku.

Wyjazd z domu, w dobie pandemii, nie może być przypadkowy. Każdy Polak musi mieć istotny powód, by się przemieszczać, a zdecydowanie za dobry argument zaliczyć nie można spotkania ze znajomymi, spaceru po parku, a już na pewno nie spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Krakowscy policjanci bezustannie kontrolują przestrzeganie wszystkich zasad przez mieszkańców, okazuje się jednak, że wiele osób wciąż je ignoruje.

Papież Franciszek powiedział, co jego zdaniem jest przyczyną pandemii. Mocne słowa i zarzutyPapież Franciszek powiedział, co jego zdaniem jest przyczyną pandemii. Mocne słowa i zarzutyCzytaj dalej

Wyjazd podczas kwarantanny może skutkować karą

Jak przekazuje TVN24, tylko w miniony weekend policja musiała interweniować kilkaset razy. Wśród licznych ukaranych był m.in. mężczyzna, który jeździł rowerem po BulwarzeKurlandzkim. Spacerowała tam również bez wyraźnego powodu kobieta - TVN24 przekazał, że obydwoje otrzymali kary w wysokości po 12 tys. zł.

Kolejnymi ukaranymi osobami były dwie kobiety spacerujące po parku Dąbie oraz siedzące na ławce. Obie również otrzymały karę o wysokości 12 tysięcy złotych, a dodatkowo jedna z nich spożywała alkohol, przez co wniosek o jej ukaranie został przekazany do sądu.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie
2. Będzie dodatkowy dzień wolny od pracy? Morawiecki ma nowe prawo, może go ogłosić lada dzień

TVN24 podkreśla, że Kraków był kontrolowany przez weekend przez 500 policjantów, strażników miejskich oraz żołnierzy. Dodatkowo w akcję zaangażowane zostały również jednostki powietrzne, czyli śmigłowce oraz sterowane drony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wytrzymała i ujawniła sekret królowej, o którym wiedzieli tylko najbliżsi. Wiele osób będzie oburzonych
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. Nawet nie wyszedł z domu, a złamał kwarantannę. Zapłaci 10 tysięcy złotych kary
  4. 600 osób nie żyje, chcieli uchronić się przed koronawirusem. Smutne wiadomości ze świata
  5. Zawalił się most we Włoszech. Były na nim samochody, nieszczęścia w tym kraju się nie kończą
  6. Nie żyje legenda ligi hiszpańskiej i europejskich pucharów. Kolejna ofiara epidemii?

Źródło: TVN24

Następny artykuł