wyjazd za granicęTurysci.pl

Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji

Wyjazd na wakacje jest odkładany przez wielu Polaków w obawie przed koniecznością odbycia kwarantanny po powrocie. Rzecznik rządu wyjaśnił, jak przedstawia sie aktualne stanowisko rządu.

Wyjazd za granicę wiąże się z przestrzeganiem szeregu zasad, które zostały wprowadzone ze względu na pandemię. Piotr Müller odpowiadał na pytania dziennikarzy TVP, którzy chcieli się dowiedzieć, jak będą wyglądały wyjazdy Polaków w związku z gwałtownym wzrostem liczby zachorowań. W czwartek odnotowano kolejny rekord dobowy.

Szumowski wyjawił, gdzie zaostrzą restrykcje. Dotyczy tysięcy PolakówSzumowski wyjawił, gdzie zaostrzą restrykcje. Dotyczy tysięcy PolakówCzytaj dalej

Wyjazd nadal jest możliwy

- W tej chwili nie ma przesłanek do wprowadzenia obowiązku kwarantanny dla osób wracających z zagranicy - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller cytowany przez Polskie Radio.

Piotr Müller tłumaczył, że wcześniej, tak jak w innych krajach Unii Europejskiej, liczba zakażeń malała z uwagi na m.in. wprowadzane obostrzenia. Gdy poluzowaliśmy zasady, pojawił się wzrost liczby nowych przypadków. Ten stan nie dziwi rządzących, lecz twierdzą, że kontrolują sytuację, by w razie potrzeby przywrócić obostrzenia, jak ma to miejsce w 19 powiatach ogłoszonych przez ministra zdrowia.

- Niestety okazało się później, również we Francji, w Hiszpanii, we Włoszech, że ta liczba zakażeń rośnie i teraz trzeba podejmować działania. Myślę, że przez wiele miesięcy jeszcze niestety będziemy mieli do czynienia właśnie z takiego typu etapami, to znaczy dużych wzrostów, dużych spadków - powiedział Müller cytowany przez Polskie Radio.

Dzisiaj grzeje: 1. Dwoje naszych sąsiadów w krytycznej sytuacji. Padają dramatyczne rekordy
2. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

Rzecznik rządu poinformował, że na razie nie ma planów przywrócenia obowiązku odbycia kwarantanny przez osoby wracające z zagranicy, lecz w każdej chwili może pojawić się taka decyzja. Jak podkreślił, w tej chwili nie ma przesłanek do jej wprowadzenia i w najbliższych dniach nic nie powinno się zmienić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera
  2. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. 2 białe pieski doczekały się słodkich szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, jak to możliwe?

Źródło: Polskie Radio

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł