wyjazd modlitwa w PendolinoFot. Facebook.com/Bartosz Treder - Radny Dzielnicy

Wyciągnęły w pociągu Pendolino figurkę Matki Boskiej i modliły się w przejściu. Jechały do Gdańska

Wyjazd można sobie umilać na różne sposoby. Niektórzy słuchają muzyki, inny zasypiają, a kolejni stawiają figurę Matki Boskiej i zaczynają się modlić na głos. Do zadziwiającej sytuacji doszło w pociągu Pendolino, jadącym do Gdańska.

Wyjazd do innego miasta bywa nużący. Wiele godzin spędzonych w pociągu zwykle nikogo nie fascynuje, a pasażerowie starają się je spożytkować jak najlepiej. Niektórzy pogrążają się we śnie, inni w wirtualnej rzeczywistości dzięki telefonom, a jeszcze kolejni w modlitwie. O ile w samym odmawianiu modlitwy pod nosem na swoim siedzeniu nie ma nic złego, o tyle blokowanie przejścia i głoszenie świadectwa na głos może już być uciążliwe dla innych turystów, a tak właśnie stało się w Pendolino na trasie z Warszawy do Gdańska.

Otwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniOtwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniCzytaj dalej

Wyjazd modlitewny w Pendolino

Całą sytuację w swoich mediach społecznościowych opisał Bartosz Treder, radny gdańskiej dzielnicy Suchanino. Jak przyznaje autor, do sytuacji doszło w poniedziałek około godziny 16:00.

- Panie modliły się na klęczkach na środku pociągu i zapewniały wszystkich, że nie potrzebują maseczek ochronnych, bo przed koronawirusem mają ubezpieczenie od Pani Bozi - podpisał zdjęcia, na których widać całą sytuację.

Radny w rozmowie z Fakt24 twierdzi, że zwrócił nawet uwagę kobietom. miał im powiedzieć, że "wiara powinna być sferą prywatną". Te jednak kategorycznie zaprzeczyły i - jak sam opowiedział - "stwierdziły, że nie".

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

Wpis polityka błyskawicznie rozprzestrzenił się w sieci i wywołał skrajne opinie. Wielu pasażerów zwraca uwagę na to, że zatarasowane zostało przejście, a wielka figura jest przesadą. Inni natomiast stają w obronie kobiet, argumentując, że każdy ma prawo do wyznawania wiary na swój sposób i w miejscu, które uważa za stosowne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy patrzyli na 21-letnią córkę Królikowskiego. Przez jej słowa wielu osobom pociekły łzy
  2. Po zjedzeniu hitowego produktu nowotwór rośnie jak na drożdżach. Lepiej wyrzucić go do śmieci
  3. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  4. Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedziale
  5. Jezioro Szkieletów skrywa wielką tajemnicę. Gdy woda opada, ujawnia się smutna prawda
  6. Z ostatniej chwili: legenda piłki nożnej cierpi na koronawirusa. Lekarze potwierdzili najgorszą diagnozę

Źródło: Onet

Następny artykuł