wyjazd nie wpuszczą polakówTurysci.pl

Kolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nie

Wyjazd za granicę będzie w tym roku problematyczny. Państwa muszą zgodzić się na przyjazd obywateli z innych krajów, a nie zawsze jest to tak oczywiste. Jedno postanowiło otworzyć się na turystów ze 131 państw, ale nie ma wśród nich Polski.

Wyjazd do kolejnego kraju nie będzie możliwy dla Polaków. Jak przekazuje TVN24, Czarnogóra zezwoliła na przyjazd turystów z aż 131 krajów, ale niestety nie ma na tej długiej liście Polaków. Co ciekawe, wjechać będą mogli nasi liczni sąsiedzi, m.in. Litwini, Słowacy, Czesi czy Niemcy. Przypomnijmy, że czarnogórski rząd jako pierwszy w Europie oficjalnie ogłosił, że wygrał walkę z koronawirusem i kraj jest od niego wolny.

Samochód runął prosto na pociąg, są ofiary i ranny. Tragiczne wiadomości ze świata obiegły mediaSamochód runął prosto na pociąg, są ofiary i ranny. Tragiczne wiadomości ze świata obiegły mediaCzytaj dalej

Wyjazd za granicę nie będzie łatwy. Nie każdy kraj chce Polaków

Władze Czarnogóry zaprezentowały pełną listę państw, których obywatele będą mogli przyjechać do tego kraju i nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, 2-tygodniowej kwarantanny. Wybór był prosty - zezwalano tym państwom, gdzie przypadało najwyżej 25 aktywnych przypadków koronawirusa na 100 tysięcy mieszkańców. Niestety takie kryterium wyeliminowało z tej listy Polskę. Wszystko wskazuje na to, że niestety nam przyjdzie jeszcze trochę poczekać, aż sytuacja się uspokoi.

Na Twitterze rząd Czarnogóry aktywnie komentował sytuację w swoim kraju. W poniedziałek zaznaczono, że "turyści, głównie z Europy Zachodniej, zaczęli przyjeżdżać już od północy". Zaznaczono również, że łagodzenie obostrzeń wobec przyjezdnych z innych krajów podejmowano na podstawie 3 kryterów - zdolności testowej kraju, zdolności systemu opieki zdrowotnej oraz kryteriów epidemiologicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcieli wpuszczać Polaków, zmienili zdanie po kilku godzinach. Są wyjaśnienia, przykre słowa
2. Rząd ma coraz mniej pieniędzy na 500 plus. Rozwiązanie, do którego będzie zmuszony, nie spodoba się wielu Polakom

Czarnogóra stara się na nowo zdobyć zaufanie turystów i głośno promuje sie jako pierwszy kraj, który "jest wolny od epidemii". Oficjalnie w ciągu kilku ostatnich tygodni nie potwierdzono żadnego nowego przypadku zachorowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydało się, ile lat naprawdę ma Małgorzata Rozenek. Niebywałe, fani ołsupieli
  2. Kupili szczeniaka w sieci za tysiąc złotych. Kilka godzin później podjęli okropną decyzję
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Mamy wyniki sondażu prezydenckiego wśród kibiców. Wyniki są wyjątkowo zaskakujące

Źródło: TVN24

Następny artykuł