wydarzenia trzesienie ziemiScreen/youtube/TRT World

Po 17 godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia w gruzach po trzęsieniu ziemi. Większość straciła już nadzieję

Wydarzenia, które rozegrały się w Turcji, były przerażające. Trzęsienie ziemi było tak silne, że odczuli je mieszkańcy aż 5 państw. Służby pracowały już 17 godzin, aż w końcu udało im się zrobić coś nieprawdopodobnego.

Wydarzenia, o których rozpisywały się media z całego świata, miały bardzo poważne konsekwencje. Najnowsze bilanse mówią o 38 ofiarach śmiertelnych, które zginęły na skutek piątkowego trzęsienia ziemi w Turcji. Poszkodowanych są setki, a ratownicy od wielu godzin nie mieli chwili wytchnienia. Ciągle poszukują ludzi, choć szanse na odnalezienie kogoś żywego niestety maleją z każdą chwilą.

Katastrofa samolotu pasażerskiego. Na pokładzie były dziesiątki osóbKatastrofa samolotu pasażerskiego. Na pokładzie były dziesiątki osóbCzytaj dalej

Właśnie w mediach pojawiła się jednak informacja, która wszystkich napawa optymizmem i nową nadzieją. Po 17 godzinach pracy, ratownicy dokonali niesamowitego odkrycia - udało im się dotrzeć do żywej, 2-letniej dziewczynki oraz jej mamy, które uwięzione były pod gruzami.

Niesamowite odkrycie ratowników

- Ratownicy wciąż szukają żywych pod gruzami budynków. Nie tracimy nadziei - zapewniał minister spraw wewnętrznych, Süleyman Soylu, w rozmowie z CNN.

Wbrew tym zapewnieniom w mediach niestety zaczęły pojawiać się informacje, że szanse na szczęśliwy finał z każdą minutą poszukiwań są niestety coraz mniejsze. Nagle jednak doszło do sytuacji, która dała ratownikom nowe siły i nadzieję.

- Proszę, wyciągnijcie mnie. Już nie dam rady. Ratujcie moją córkę. Moje dziecko to wszystko co mam - mieli usłyszeń ratownicy podczas przeszukiwania gruzowiska.

Okazało się, że to krzyki 35-letniej kobiety, która w ramionach trzymała 2-letnie dziecko.

Wydarzenia w Turcji niosły za sobą fatalne konsekwencje

Akcja ratunkowo-poszukiwawcza trwała 17 godzin w 4-stopniowym mrozie.

- Słyszysz mnie? Idziemy po ciebie. Uratujemy się - słychać na nagraniu z akcji.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze - uratowano zarówno kobietę, jak i jej małą córeczkę Nusrę. Niestety jedną ze śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi był ojciec dziewczynki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
  5. Powiedzieli Ci, żebyś odsłonił okno w samolocie przed startem? Mieli bardzo ważny powód
  6. Skandal na lotnisku. Boleśnie upokorzono pasażerki, wszystko przez ich wygląd
  7. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: RMF24

Następny artykuł