wydarzenia cały świat zakażonyFot. Pixabay.com/WikiImages/zdjęcie poglądowe

Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły

Wydarzenia, które rozgrywają się na świecie w czasie pandemii, są niezwykle niepokojące. Kolejne kraje wprowadzają restrykcyjne ograniczenia, a teraz Polskie Radio24 opublikowało najsmutniejszą wiadomość.

Wydarzenia, o których bezustannie rozpisują się światowe media, brzmią wyjątkowo smutno. Niestety liczba zachorowań oraz zgonów spowodowanych koronawirusem jest coraz większa. Mimo intensywnych działań wprowadzanych przez kolejne kraje, choroba wciąż szaleje. Choć pierwsze przypadki pojawiły się w Chinach, nowe ofiary błyskawicznie pojawiły się też w kolejnych krajach, a teraz Polskie Radio24 przekazało za IAR, że potwierdziła się najsmutniejsza wiadomość - wszystkie 196 krajów i regionów na świecie przyznało, że wykryto tam koronawirusa.

Kolejny kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczbaKolejny kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczbaCzytaj dalej

Smutne wydarzenia na świecie. Koronawirus we wszystkich krajach

Jak podaje Polskie Radio24, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że koronawirus jest obecny we wszystkich 196 krajach i regonach świata. Jest na wszystkich zamieszkanych kontynentach, a w ostatnich godzinach pojawić się miał również w Libii oraz Laosie, które do tej pory nie potwierdzały obecności choroby na swoim terenie.

To niezwykle smutna informacja, pokazująca, jak poważna jest sytuacja w pandemii. Naukowcy Uniwersytetu Johna Hopkinsa obliczyli, że w tym momencie zakażonych na całym globie jest już około 475 tysięcy osób, a ofiar śmiertelnych jest ponad 21,5 tysiąca. Najgorsza sytuacja obecnie jest we Włoszech (7,5 tys. zmarłych) oraz w Hiszpanii (3,6 tys. zgonów).

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające słowa szefa WHO. "Same te środki nie ugaszą epidemii"
2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Eksperci z niepokojem patrzą również w kierunku Stanów Zjednoczonych, gdzie liczba zakażonych oraz zmarłych gwałtownie wzrosła w ostatnim czasie. Obecnie ofiar śmiertelnych koronawirusa jest już ponad tysiąc, a za ognisko pandemii określa się Nowy Jork.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  2. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Polacy jednak zagrają z Finlandią. Mecz już o 19, zagra Krzysztof Piątek

Źródło: Polskie Radio24

Następny artykuł