wydarzenia cały świat zakażonyFot. Pixabay.com/WikiImages/zdjęcie poglądowe

Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły

Wydarzenia, które rozgrywają się na świecie w czasie pandemii, są niezwykle niepokojące. Kolejne kraje wprowadzają restrykcyjne ograniczenia, a teraz Polskie Radio24 opublikowało najsmutniejszą wiadomość.

Wydarzenia, o których bezustannie rozpisują się światowe media, brzmią wyjątkowo smutno. Niestety liczba zachorowań oraz zgonów spowodowanych koronawirusem jest coraz większa. Mimo intensywnych działań wprowadzanych przez kolejne kraje, choroba wciąż szaleje. Choć pierwsze przypadki pojawiły się w Chinach, nowe ofiary błyskawicznie pojawiły się też w kolejnych krajach, a teraz Polskie Radio24 przekazało za IAR, że potwierdziła się najsmutniejsza wiadomość - wszystkie 196 krajów i regionów na świecie przyznało, że wykryto tam koronawirusa.

Media: fala powtórnych zakażeń w Chinach. W Wuhan ozdrowionym pacjentom miały wyjść pozytywne wyniki testówMedia: fala powtórnych zakażeń w Chinach. W Wuhan ozdrowionym pacjentom miały wyjść pozytywne wyniki testówCzytaj dalej

Smutne wydarzenia na świecie. Koronawirus we wszystkich krajach

Jak podaje Polskie Radio24, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że koronawirus jest obecny we wszystkich 196 krajach i regonach świata. Jest na wszystkich zamieszkanych kontynentach, a w ostatnich godzinach pojawić się miał również w Libii oraz Laosie, które do tej pory nie potwierdzały obecności choroby na swoim terenie.

To niezwykle smutna informacja, pokazująca, jak poważna jest sytuacja w pandemii. Naukowcy Uniwersytetu Johna Hopkinsa obliczyli, że w tym momencie zakażonych na całym globie jest już około 475 tysięcy osób, a ofiar śmiertelnych jest ponad 21,5 tysiąca. Najgorsza sytuacja obecnie jest we Włoszech (7,5 tys. zmarłych) oraz w Hiszpanii (3,6 tys. zgonów).

Dzisiaj grzeje: 1. Zagrali kultową piosenkę z Titanica na balkonie. Nagranie pobija internet, Celine Dion zachwycona
2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Eksperci z niepokojem patrzą również w kierunku Stanów Zjednoczonych, gdzie liczba zakażonych oraz zmarłych gwałtownie wzrosła w ostatnim czasie. Obecnie ofiar śmiertelnych koronawirusa jest już ponad tysiąc, a za ognisko pandemii określa się Nowy Jork.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kilka tysięcy emerytów dostanie dodatkowe pieniądze. Nieoczekiwany efekt
  2. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg
  3. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
  4. Polscy lekarze lecą do Włoch. Mają bardzo ważną misję do wykonania
  5. Coraz więcej zgonów na kolejnym kontynencie. Szef WHO ma złe wieści
  6. Marcin Najman ogłosił najważniejszą decyzję na Fame MMA. Nie było innego wyjścia, ostatecznie

Źródło: Polskie Radio24

Następny artykuł