Wydarzenia z południa na ustach mediów.Fot. Wikipedia.org/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem

Wydarzenia z południa kraju obiegły już ogólnopolskie media. Według ustaleń służb doszło do zderzenia m.in. dwóch autobusów. Pojazdami przemieszczała się duża grupa dzieci w wieku szkolnym.

Wydarzenia z województwa śląskiego relacjonuje m.in. redakcja RMF24. Służby podały już szacowaną liczbę poszkodowanych. Jeden z uczestników kolizji jest w poważnym stanie. Co więcej, w zdarzeniu uczestniczył również trzeci pojazd.

Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrzeNagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Wydarzenia ze Śląska: Zderzenie autobusów i samochodu

Jak relacjonują ostatnie wydarzenia dziennikarze RMF24, w czwartek (24 września) w miejscowości Panki (powiat kłobucki) doszło do zderzenia dwóch autobusów szkolnych i samochodu osobowego. Kolizja miała miejsce dokładnie na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia (fragment DW 494) i Górniczej po godzinie 15:00. Według wstępnych ustaleń jeden z autobusów wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, gdy drogą główną przemieszczał się drugi pojazd.

Wydarzenia ze Śląska to także relatywnie spora grupa poszkodowanych. Według RMF24, w wyniku kolizji odnotowano 7 rannych (4 czworo dzieci, 2 kierowców i 1 opiekuna). W najcięższym stanie jest jeden z kierowców. Miejscowe służby podają, że autobus uderzył w bok drugiego pojazdu. Zaraz po całej kolizji, w busa uderzyło auto osobowe. Kobieta kierująca samochodem nie odniosła większych obrażeń.

Wydarzenia z południa nadal badane przez służby

Wydarzenia z Panek nadal badane są przez miejscowe służby. Pierwsze doniesienia mówiły aż o 12 poszkodowanych, jednak oficjalnie liczba rannych ograniczyła się do 7 osób. Wszyscy uczestnicy wypadku są przytomni, a w najgorszym stanie jest kierowca, który był wyciągany z zakleszczonych pojazdów przez zastęp straży pożarnej. W jeszcze bardziej dramatycznej akcji uczestniczyły również służby z północy kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki strach i krzyki na pokładzie samolotu. Służby wkroczyły do akcji
2. Jest chory od dziecka, nie może pracować. ZUS zabrał mu rentę bez badania
3. Lech Wałęsa nie próżnuje. Wybrał się na bajeczne wakacje. Co za luksusy

Wydarzenia z Panek dotyczą trojga dzieci, opiekunki oraz kierowcy, a także większej grupy - w drugim autobusie jechało 42 uczniów, 4 opiekunów oraz kierowca. W przeważającej większości dzieci mają od 7 do 10 lat. Poszkodowani uczniowie zostali przewiezieni do remizy, skąd odebrali ich rodzice. Najprawdopodobniej jedna grupa jechała na basen, a druga wracała z wycieczki. W zdarzeniu interweniowały dwa śmigłowce i pięć karetek, jednak poszkodowanych przewieziono ambulansami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano walkę dwóch kangurów. Ogromne zwierzęta siłują się na środku ulicy
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: RMF24

Następny artykuł