wydarzenia ze światafot. pixabay/WikiImages

Ewakuacja tysięcy ludzi. Uciekają przed śmiercionośnym żywiołem. Świat alarmuje

Wydarzenia przekazane przez Polsat News są wstrząsające. Trwa ewakuacja tysięcy osób. Mieszkańcy uciekają przed niszczycielskim żywiołem. Ludność przygotowuje się na najgorsze, pamiętając podobną katastrofę, która wydarzyła się 15 lat temu. Media z przykrością potwierdziły już informacje o ofiarach śmiertelnych.

Wydarzenia z Karaib i Zatoki Meksykańskiej wstrząsnęły całym światem. Nad tymi obszarami 23 sierpnia przechodził niszczycielski żywioł, który zmusił tysiące mieszkańców rejonów przybrzeżnych do opuszczenia swoich mieszkań. W poniedziałek 24 sierpnia ma nastąpić kolejny atak, do którego ludność zaczyna się już przygotowywać. Władze powiadomiły już społeczność o śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald'sie. Niestety, nic nie dało się zrobićNiewyobrażalna tragedia w polskim McDonald'sie. Niestety, nic nie dało się zrobićCzytaj dalej

Wydarzenia, do których doszło w rejonach przybrzeżnych, doprowadziły do śmierci co najmniej 10 osób. Nad Karaibami i Zatoką Meksykańską przeszły huragan Marco i tropikalny sztorm Laura. Zgodnie z prognozami huragan o prędkości wiatru ok. 120 km/hm przejdzie również między innymi nad Nowym Orelanem i okolice. Te same rejony już raz zostały zniszczone w 2005 roku przez huragan Katrinę. Mieszkańcy przygotowują się obecnie na nadejście niszczycielskiego żywiołu.

Wydarzenia ze świata: huragan Marco i sztorm Laura sieją zniszczenie

Najprawdopodobniej mieszkańców czekają dalsze niepokojące wydarzenia. Mieszkańcy zostali poinformowani przez władze, że w przypadku, jeśli nie opuszczą do niedzieli 23 sierpnia swoich domów, będą musieli przygotować się na atak zarówno huraganu Marco, jak i sztormu Laury. Tropikalny sztorm przeszedł już nad Dominikaną, Haiti i Kubą. W wyniku działania siejącego spustoszenie żywiołu śmierć poniosło co najmniej 10 osób. Krajobraz wygląda tragicznie - tysiące podtopionych domów, zalane drogi i ponad milion ludzi pozbawionych dostępu do prądu.

Zgodnie z prognozami niepokojące wydarzenia mogę mieć miejsce również w stanie Luizjana i Teksasie, gdzie również ma dotrzeć sztorm Laura. Istnieje takze prawdopodobieństwo, że sztor przekształci się w huragan kategorii 2 lub 3 w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. W celu umożliwienia udzielenia pomocy federalnej prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił 23 sierpnia Luizjanę obszarem klęski żywiołowej. Wcześniej taka sama decyzja zapadła odnośnie Portoryko oraz Kalifornii, którą trawiły pożary.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające wyznanie Urszuli Radwańskiej. Walczy z chorobą, na którą nie ma lekarstwa
2. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
3. 31-latka w weekendową noc straciła życie w McDonald's. Policja wciąż ustala okoliczności

Niepokojące wydarzenia miały miejsce również w Polsce. TVN przekazał pilny alarm oraz ostrzeżenia dotyczące zagrożenia życia i zdrowia, o czym pisaliśmy w innym artykule.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  2. "Łapanka gejów" pod bydgoskim klubem. Brutalny i straszny atak na niewinnych ludzi
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Porzucona suczka nie pozwalała się do siebie zbliżyć. Dopiero jeden gest ratownika sprawił, że zmieniła zdanie, wideo wzrusza do łez

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł