Wydarzenia z Rumunii zadziwiają.Screen/Ventusky.com

W Europie doszło do trzęsienia ziemi. Potężna siła, odczuła je stolica i kraj obok

Wydarzenia z soboty stały się tematem numer jeden wśród mediów lokalnych. Władze zajęły się szacowaniem ewentualnych zniszczeń. Wydarzenia były odczuwalne aż w dwóch krajach.

Wydarzenia sprzed dnia nie schodzą z usta lokalnych mediów. Mieszkańcy dwóch państw europejskich byli świadkami bezprecedensowego pokazu sił. Sprawa rozegrała się w znanym przez turystów miejscu. Nieopodal znajduje się kultowa wręcz kraina geograficzna, którą kojarzy większość fanów kina grozy. Groźnie też było w stolicy kraju. Tam mieszkańcy wyraźnie odczuli skutki sił przyrody.

Trafili na opuszczoną chatę pośrodku pustkowia w Polsce. Weszli do środka i aż przeszły ich ciarki, niewiarygodneTrafili na opuszczoną chatę pośrodku pustkowia w Polsce. Weszli do środka i aż przeszły ich ciarki, niewiarygodneCzytaj dalej

Wydarzenia z Rumunii zadziwiają

Narodowy Instytut Fizyki potwierdził, że w sobotę 23 maja w rumuńskim okręgu Vrancea odnotowano trzęsienie ziemi szacowane na magnitudę 5.0. Wydarzenia miały miejsce około godziny 1:04 (2:04 czasu polskiego). Epicentrum trzęsienia sięgało 23 kilometrów pod powierzchnię ziemi. Jest to ogromne zaskoczenie dla tego regionu, że zjawisko przybrało taką skalę. Warto wspomnieć, że same trzęsienia ziemi w tych okolicach nie są czymś wyjątkowym. Okręg ze stolicą w mieście Fokszany (wschodnia Rumunia) położony jest na jednej z najbardziej ruchliwych płyt tektonicznych w Europie. W ramach ciekawostki należy wspomnieć, że graniczy także ze znaną Transylwanią.

Sobotnie wydarzenia były odczuwalne również w stolicy Rumunii, Bukareszcie oraz w sąsiedniej Mołdawii. Władze nadal pracują nad oszacowaniem ewentualnych strat, ale jak na razie nie udokumentowano większych zniszczeń. Na szczęście, nie mam mowy również o ofiarach.

Bezprecedensowe wydarzenia

Jak podają eksperci, procesy sejsmiczne nadal są tematem zapalnym wśród środowiska naukowego. Nie ma zgodności, co do przyszłych ruchów płyt tektonicznych. Jednak sobotnie wydarzenia nie były przypadkiem odosobnionym. Największe trzęsienie ziemi z magnitudą 7.0 w okręgu Vrancea miało miejsce 10 listopada 1940 r. Wydarzenia sprzed 80 lat pochłonęły 1000 osób. Równie niebezpieczny przypadek, tym razem szacowany na 7.4, miał miejsce w 1977 r. Wtedy w Vrancea zginęło aż 1578 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Genialna wiadomość dla Polaków. Są daty, trzeba się śpieszyć, rusza sprzedaż
2. Niepokojące wieści z USA. Administracja Donalda Trumpa rozważa testy broni nuklearnej, pierwszy raz od 28 lat

Co ciekawe, również w Polsce mają miejsca trzęsienia ziemi, ale są prawie nieodczuwalne. Największym przypadkiem w historii jest to z 5 czerwca 1443. Bezprecedensowe w skali naszego kraju wydarzenia miały swoje epicentrum między rzeką Ślęzą a Strzelinem. Mogły mieć siłę nawet od 5.8 do aż 6 stopni w skali Richtera.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Rutkowski walczył o życie do samego końca, nowotwór okazał się nie do pokonania. Śmierć gwiazdora disco polo przed czterema laty poruszyła wielu Polaków
  2. Rodzeństwo odnalazło się po 10 miesiącach. Psy zareagowały w niezwykły sposób
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Lionel Messi padł ofiarą molestowania? Mężczyźni próbowali go rozebrać i łapali za krocze (WIDEO)

Źródło: Urdu Point

Następny artykuł