wydarzenia trzęsienie ziemifot. pixabay.com/geralt

Aktywowano protokoły alarmowe, doszło do ekstremalnie potężnego trzęsienia ziemi. Miało siłę 7,4,

Wydarzenia, o których rozpisują się zagraniczne media, mogą mieć katastrofalne skutki. Doszło do niezwykle silnego trzęsienia ziemi, którego magnitudę określono początkowo na aż 7,7 stopni, a następnie zrewidowano do 7,4, co nadal jest niezwykle wysokim wynikiem.

Wydarzenia, których konsekwencje mogą być dramatyczne, rozegrały się w Meksyku. Zgodnie z ustaleniami zagranicznych mediów, we wtorek doszło do trzęsienia ziemi, które odczuli zarówno mieszkańcy stolicy kraju, jak i ludzie mieszkający dziesiątki kilometrów poza nią. W sieci pojawiły się pierwsze nagrania szkód, na razie nie wiadomo, czy są ofiary lub ranni.

Wielka kwarantanna w Rewalu. Dziesiątki osób, są potwierdzone zakażeniaWielka kwarantanna w Rewalu. Dziesiątki osób, są potwierdzone zakażeniaCzytaj dalej

Dramatyczne wydarzenia w Meksyku

Jak podaje The Sydney Morning Herald, amerykańscy badacze geologiczny ustalili początkowo, że siła trzęsienia wynosiła aż 7,7, po chwili jednak zredukowano ją do 7,4, wynik ten jednak nadal jest bardzo wysoki. Daily Star podaje, że epicentrum znajdowało się w stanie Oaxaca, a mieszkańcy stolicy nagrywali filmy i robili zdjęcia uszkodzonym budynkom, po czym wrzucali je do sieci.

Claudia Sheinbaum, szef rządu, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że aktywowano protokoły alarmowe. Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna Stanów Zjednoczonych wydała również ostrzeżenia przed tsunami, które obejmują swoim zasięgiem Honduras, Gwatemalę oraz Meksyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Sceny jak z horroru. Turyści na plaży zobaczyli, jak wynurza się z wody. Wszystko się nagrało
2. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną

David León w rozmowie z Milenio Televisión poinformował, że na ten moment nie otrzymał żadnych informacji o ofiarach, sytuacja jednak jest monitorowana. Jak pisze The Sydney Morning Herald, podobne trzęsienie, które miało siłę 7,1 stopnia i miało miejsce w Meksyku w 2017 roku, doprowadziło do śmierci 355 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie media podały tragiczne informacje. Nie żyje Leszek Krzysiak, pożegnaliśmy wybitnego człowieka
  2. Nagłe zakażenia w KEP. Zakonnice, księża, biskupi i inne osoby poddane pilnej kwarantannie
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Rzucił psu piłkę do wody. Nagle wynurzyło się ogromne zwierzę i wciągnęło labradora ze sobą

Źródło: The Sydney Morning Herald

Następny artykuł