Wydarzenia z HiszpaniiFot. unsplash.com/Daan Stevens

Będą oceniać "wartość społeczną" i wybierać, kogo uratować. Druzgocące doniesienia z europejskiego kraju

Wydarzenia z ostatnich dni zmusiły Hiszpanów do stworzenia dokumentu wartościującego ludzi. Każda osoba zakażona wirusem, która będzie potrzebowała hospitalizacji zostanie oceniona pod kątem przydatności społecznej. Gdy zabraknie respiratorów, to ona zadecyduje kogo ratować.

Wydarzenia w Hiszpanii zaczyna przypominać sytuację z Włoch. Liczba pacjentów zarażonych koronawirusem rośnie w zastraszającym tempie. Gdy zabraknie sprzętu do ratowania życia, lekarze będą musieli niestety wybierać, kto ma pierwszeństwo.

Cejrowski zabrał głos o koronawirusie, teoria zwala z nóg. Cejrowski zabrał głos o koronawirusie, teoria zwala z nóg. "Jest wojna, a nie bratnia pomoc"Czytaj dalej

Jest za mało sprzętu

Lekarze potwierdzają, że z powodu niewystarczającej liczby sprzętu medycznego muszą decydować o życiu lub śmierci, korzystając z kryterium "maksymalizacji dobra wspólnego". Gazeta El Mundo zauważa, że pacjentom, dla których korzyść z intensywnej terapii będzie minimalna, a pozostała długość życia nie przekracza dwóch lat, będą proponowane "alternatywna rozwiązania".

- Przyjęcie pacjenta mającego większe szanse na przeżycie może oznaczać odrzucenie innego, nawet jeżeli ten inny pacjent przyjechał do szpitala jako pierwszy - czytamy w dokumencie opracowanym przez hiszpańskie organizacje lekarzy medycyny ratunkowej i internistycznej.

Wydarzenia zmusiły lekarzy do trudnych wyborów

Instrukcje zawarte w dokumencie wskazują, że nie tylko wiek jest ważny. Priorytet mają osoby najlepiej rokujące według wskaźnika QALY, który wyraża długość życia skorygowaną o jego jakość. W dokumencie podkreślono, że wiek nie może być jedynym elementem, a ważniejsza jest diagnoza "globalna". Należy wziąć pod uwagę osoby, które są zależne od pacjenta, co maksymalizuje korzyści dla społeczeństwa.

Dzisiaj grzeje: 1. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
2. Minister zdrowia ostro o sytuacji w Polsce: zamknięcie państwa albo setki zmarłych

Ministerstwo Zdrowia Hiszpanii podało informację, że od czwartkowego do piątkowego popołudnia zmarło kolejne 235 osób, a zainfekowanych zostało 2833. W wyniku epidemii koronawirusa Hiszpanie zanotowali już 1002 zgony oraz 20 tys. przypadków zarażenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata

Źródło: Polsat

Następny artykuł