wydarzenia wlochy liczba zgonówFot. Pixabay.com/bernswaelz

Tak smutnego dnia we Włoszech jeszcze nie było. Liczba ofiar choroby zbliża się do tragicznej granicy

Wydarzenia, które od tygodni rozgrywają się we Włoszech i całej Europie, są tragiczne. Z koronawirusem zmagają się tysiące ludzi, lecz tak smutnego dnia jak dzisiaj, jeszcze nie było. Liczba chorych zbliża się do granicy, która wywołuje ciarki na plecach.

Wydarzenia, które rozgrywają się obecnie niemalże w całej Europie, elektryzują miliony ludzi. Zmagamy się również w Polsce z szalejącą chorobą, wiele krajów wprowadziło specjalne przepisy i nakazy wobec obywateli, które mają powstrzymać szerzącą się pandemię. Niestety obecnie na starym Kontynencie najgorsza sytuacja jest we Włoszech, chorych jest bardzo dużo osób, wiele również straciło życie, jednak tak tragicznej doby jak teraz jeszcze nie było. W zaledwie 24 godziny zmarły aż 793 osoby.

5 osób nie żyje, 50 utknęło w gruzach domów. Wieczorem doszło do tragedii za granicą5 osób nie żyje, 50 utknęło w gruzach domów. Wieczorem doszło do tragedii za granicąCzytaj dalej

Tragiczne wydarzenia w Europie. Koronawirus szaleje

W sobotę przykre podsumowanie doby przedstawiła włoska Obrona Cywilna. Zgodnie z ich danymi w ciągu doby zmarło niemalże 800 osób, a sprawia to, że niedługo we Włoszech liczba zgonów przekroczy tragiczną liczbę 5 tysięcy. Na ten moment jest ich już 4824 i niestety wciąż nie mówi się o zatrzymaniu tragicznej pandemii.

Jak przekazuje Onet, aż 546 osób zmarło jedynie w ciągu jednej doby w samej Lombardii na północy Włoch. W tym momencie zakażonych jest tam już ponad 25 tysięcy ludzi. W całym kraju zdiagnozowanych chorych jest ponad 42 tys. ludzi. W ciągu doby doszło do potwierdzenia 4821 nowych przypadków choroby.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Pocieszeniem w prezentowanym raporcie są informacje dotyczące liczby osób wyleczonych. Od początku ogromnego kryzysu udało się już wyciągnąć z choroby 6062 osoby, a zaledwie od piątku liczba ta powiększyła się o około 940 osób. Daje to nadzieję dla kolejnych zakażonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  2. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość

Źródło: Onet

Następny artykuł