wydarzenia padły dwie tamy w USAScreen/Ventusky.com

10 tys. osób uciekało ze swoich domów. Stan wyjątkowy przez tragedię, jakiej jeszcze nie było w USA

Wydarzenia, do których doszło za granicą, przykuły uwagę mediów z całego świata. Władze nie mają wątpliwości, że to historyczna tragedia. Około 10 tys. osób musiało uciekać z domów, zagrożonych jest wiele miast.

Wydarzenia, do których doszło w USA, wywołują ciarki na plecach. Przez intensywne opady i gwałtowne zmiany pogody, w ciągu zaledwie jednego dnia rzeka wezbrała tak gwałtownie i stała się tak niebezpieczna, że zniszczyła dwie tamy w Michigan. Na skutek tych wydarzeń zagrożone zostało życie tysięcy osób. Ponad 10 tys. mieszkańców okolicznych terenów zmuszonych zostało do ewakuacji i ucieczki ze swoich domów.

Nowe wytyczne ws. wakacji w Polsce. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanieNowe wytyczne ws. wakacji w Polsce. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Porażające wydarzenia w USA. Dwie tamy nie wytrzymały

Dwie tamy w Michigan puściły, a władze przewidują, że w perspektywie zaledwie kilkunastu godzin okoliczne miasta mogą znaleźć się pod wodą. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem, a niszczycielską rzeką okazała się Tittabawassee.

Tragedia wywołała stan wyjątkowy, a władze zadecydowały o natychmiastowej ewakuacji ludzi z około 3,5 tysiąca domów. Jak podały zagraniczne media, fala powodziowa oszacowana została na ponad 7 metrów.

- W ciągu najbliższych 12–15 godzin w śródmieściu Midland powódź będzie sięgać niecałych 3 metrów. Spodziewamy się historycznie wysokiego poziomu wody - ostrzegła gubernator stanu Michigan, Gretchen Whitmer.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyznanie chińskiej pisarki. Mówi o okłamywaniu mieszkańców, mocne oskarżenia
2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

Dla mieszkańców przygotowane zostały specjalne schrony dla osób, które nie mają dokąd sę przenieść. Rozsiane są na terenie całego hrabstwa. Pozostali zachęcani są do wyjazdu do bliskich, mieszkających w terenach niezagrożonych powodzią. New York Times poinformował, że wszyscy ludzie przebywający w przygotowanych schroniskach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa, bo USA wciąż walczy z koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski nie miał wyboru. Dopiero teraz ujawnił wszystko, wydał nowe oświadczenie
  2. Pozwolili dobermanowi podejść do dziecka. Gdy zaczął szczekać, rodzice nie zareagowali
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Żałoba w rodzinie zasłużonego byłego trenera reprezentacji Polski. Stracił najbliższą osobę, kibice składają kondolencje

Źródło: o2.pl

Następny artykuł